Дізналися у дерматолога Ельміри Дзибової, чим загрожує нанесення маски з клею, тоніка з лимонного соку і збільшення губ підручними засобами. А ще хочемо нагадати вам: не забувайте консультуватися з дерматокосметологом до початку використання будь-яких засобів.

Скраб з соди

Хоча сода має ідеальну структуру для скрабування шкіри, робити цього точно не варто. І ось чому.

— Найчастіше бажання відлущити і «почистити» шкіру виникає у власників жирної або комбінованої шкіри. Їх можна зрозуміти: забиті пори, жирний блиск, запалення і плями викликають сильний психологічний дискомфорт, і люди готові на все, щоб позбавитися від цієї проблеми якомога швидше. Найчастіше вони вдаються до нібито безпечним народним методам. Але мало хто знає, що, якщо нераціонально використовувати харчову соду при очищенні ніжної шкіри обличчя, може розвинутися вторинне інфікування шкіри, алергічний контактний дерматит, сухість і роздратування.

Тонік з лимонного соку

Яйця

Лимони краще використовувати за прямим призначенням, навіть якщо ви десь чули, що лимонний сік може тонізувати і відбілювати шкіру.

— Добре відомо про відбілюючу властивість лимонного соку. Лимонна кислота використовується у виробництві професійної косметики. Різниця в тому, що якщо використовувати лимонний сік у домашніх умовах самостійно, то складно визначити, скільки його потрібно, як часто і як довго його тримати на обличчі. І якщо помилитись, високий ризик розвитку таких ускладнень, як стійкі почервоніння і пігментація. У професійній косметиці лимонна кислота міститься в безпечних концентраціях, а схему застосування цього засобу зазвичай визначає лікар-дерматокосметолог. Він враховує ваш тип шкіри, проблеми з нею, пори року, які інші засоби ви використовуєте та інші фактори, які впливають на ефективність догляду за обличчям в цілому.

Маска для обличчя з яйцями

Не пробуйте робити маску для обличчя на основі яєць — є ймовірність заразитися через сирі яйця на сальмонельоз.

— Існує думка, що маски для обличчя з яйцем небезпечні через ризик зараження сальмонельозом (сальмонела — вид бактерії, що мешкає в термічно необроблених яйцях). Спірна думка: зараження сальмонельозом частіше відбувається при вживанні в їжу уражених молочних продуктів. Зараження через шкіру не відбудеться — лише якщо під час процедури частина яєчної маски потрапить в рот. Але краще не ризикувати, а скористатися спеціальною маскою для вашого типу шкіри.

Збільшення губ гострими спеціями

Перець

Дивними помпами з «Інстаграму» для збільшення губ справа не закінчилася: дівчата стали наносити спеції — каєнський перець і корицю.

— Збільшення губ за допомогою різних подразнюючих речовин, наприклад кориці або каєнського перцю, засновано на активному притоку крові до губ. За рахунок цього і досягається тимчасовий ефект збільшення губ. Щоб підтримувати результат протягом дня, доведеться використовувати подібні засоби не один раз. Це може загострити лабіальний герпес або розвинути стоматит — частина спецій потрапляє на слизову оболонку порожнини рота, що призведе до її роздратування.

Очищаюча маска для пор з клею

І знову все через «Інстаграм». Не так давно там постійно рекламували маски, які миттєво позбавляють від чорних крапок. Деякі люди вирішили створити свій б’юті-лайфхак. З клею.

— Чому жоден професійний дерматокосметолог ніколи не порадить вам у домашніх умовах такий метод? По-перше, клей ПВА — це хімічна речовина, спочатку його розробили явно не для догляду за шкірою. Немає жодного дослідження, що доводить його безпека при нанесенні на шкіру. Одного цього факту має бути достатньо, щоб не робити з клею маску. По-друге, будь-яка хімічна речовина, а тим більше з недоведеною безпечністю, може викликати хімічний опік. Він, у свою чергу, може призвести до пігментації, почервоніння і навіть рубців, які в кращому випадку будуть тимчасовими, а в гіршому можуть залишитися на все життя. По-третє, існує велика кількість засобів по догляду за різними типами шкіри. Витратьте час на пошук фахівця, який підбере ефективні та безпечні засоби, які підходять саме вам. Не ризикуйте здоров’ям.

Джерело: The Challenger