Неможливо сучасній людині врахувати абсолютно все і включити в раціон максимум корисних речовин. Раз у раз в організмі спостерігається нестача важливих компонентів, від чого виникають різні проблеми зі здоров’ям.

Яких елементів найчастіше не вистачає влітку, розповідаємо в нашому матеріалі.

Вітамін D

Вітамін D вважається «сонячним» елементом. Тому його взимку призначають для профілактики дітям, вагітним жінкам і часто хворіють людям. Застосовують в якості водного або масляного розчину. Однак і влітку можлива нестача вітаміну D.

За своєю структурою він схожий на стероїдні гормони. В основі лежить холестерин, який забезпечує проникнення вітаміну в усі клітини організму. Рецептори знаходяться в остеобластах і кишечнику, при дії на них вітамін допомагає засвоювати кальцій. Також він корисний для підтримки щільності кісток і зниження ризику остеопорозу, знижує ризики онкологічних захворювань.

Читайте також:  Лікар розповіла, чим небезпечна низька температура у будинку

Кальцій

Кальцій переважно міститься в молочних продуктах. Але влітку все досить неоднозначно з його споживанням. Якщо у людини спостерігається нестача вітаміну D, то і засвоєння даного елемента відбувається набагато гірше. Тому його дозування можна трохи підняти в такому випадку. Кальцій дуже важливий для збільшення міцності кісток, забезпечення скорочення м’язів і проведення нервових імпульсів. Якщо ви помітили зміни в роботі серця, судоми, підвищений тонус м’язів, то ймовірно, у вас брак цього елемента.

Продовження на наступній сторінці: 1 2