Здоров’я ваших ніг – в ваших руках!

Проблеми з венами – одне з найпоширеніших хронічних захворювань, яким страждають жінки в усьому світі. Але, на щастя, якщо вчасно вжити заходів, проблему можна істотно зменшити або навіть зовсім усунути. Головне — почати займатися здоров’ям своїх вен якомога раніше і робити це регулярно.

Спадковість — найбільший фактор ризику

Факторів, що збільшують ваші шанси отримати варикозне розширення вен, досить багато, але спадковість — перший і вирішальний.
Більш ніж 80% випадків варикозного розширення вен обумовлено спадковістю.

Тому вам треба бути особливо уважною до свого здоров’я, якщо у вашій родині були випадки цього захворювання. Втім, такі фактори як підвищений рівень цукру в крові, зайва вага і вагітність теж впливають на ризик розвитку хвороби.

Читайте також:  П'ять ранкових занять, які роблять здоров'я набагато міцнішим

Варикоз буває не тільки на ногах

Варикозне розширення вен, що розвивається із-за природного тиску маси тіла і сили тяжіння, дійсно найчастіше розвивається на ногах. Але інші форми варикозу можуть з’являтися на шиї, обличчі та інших частинах тіла. Навіть геморой, з яким стикаються багато жінок після вагітності або настання старшого віку, також є формою варикозу.

Зміни в способі життя можуть знизити ризик

Підтримання оптимальної для вас ваги, уникнення сидячого способу життя і тривалого стояння, відмова від обтягуючого одягу і високих підборів — все це прості дії, які можуть допомогти істотно знизити ризик розвитку захворювання. Якщо у вас немає генетичної схильності, цих заходів профілактики може бути цілком достатньо, щоб практично повністю захистити себе від розвитку варикозу.

Читайте також:  5 фруктових соків, які змушують нирки працювати та знижують тиск

Варикоз – не тільки косметична проблема

У лікуванні потребують не всі варикозні вени, деякі з них можуть виявитися просто косметичною проблемою. Але важливо знати симптоми, при появі яких потрібно обов’язково звернутися до лікаря: тяжкість, біль, набряки, свербіж, печіння, оніміння, спазми і синдром неспокійних ніг. І, звичайно ж, обов’язково потрібно звернутися до лікаря, якщо на шкірі з’являються виразки.

Варикоз рідко розвивається тільки в одній області

Погані новини: поява однієї розширеної вени істотно підвищує ризик розвитку венозної хвороби в іншому місці. Тому особливо важливо вживати заходів профілактики і регулярно обстежуватися у лікаря, якщо ви знайшли у себе розширену вену.

Читайте також:  Ці продукти харчування викликають у чоловіків рак кишківника