Від тривалості нашого сну залежить ризик старечого недоумства і деяких інших вікових порушень мозку. Ось чому необхідно витрачати на нічний відпочинок не менше 7-8 годин.

Вчені з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі в ході дослідження довели, що існує так званий середній діапазон або золота середина тривалості часу нічного сну.

При її дотримання когнітивні здібності мозку залишаються стабільними протягом тривалого періоду часу. Автори дослідження спостерігали за сном 100 літніх людей, у яких раніше проводили перевірку на предмет різного роду когнітивних порушень і симптомів хвороби Альцгеймера. Виявилося, що витрачали на сон від 6 до 8 годин, найкраще зберігали функціонал мозку.

Читайте також:  Пенсіонерам порадили більше рухатися, щоб уникнути недоумства

Якщо людина спала менше п’яти з половиною годин, то його когнітивні здібності погіршувалися навіть з урахуванням таких факторів, як вік, стать і старече недоумство. Це ставилося і до тих людей, які спали занадто багато.

Надлишок сну теж призводив до когнітивних погіршень. Золотий тривалістю сну називають саме 7,5 годин. Бажано спати не сильно більше, але і не сильно менше.

Чергове дослідження говорить про те, що якість сну має ключове значення в справі збереження інтелектуальних здібностей і пам’яті. Якщо ми регулярно висипаємося, тобто адекватно Відпочиваємо, організм повноцінно очищається від різного роду небезпечних токсичних частинок в мозку, скупчення яких і може привести до серйозних проблем в літньому віці, пише edition.cnn.com.

Читайте також:  Названо популярний гарячий напій, який підвищує артеріальний тиск