Важливо розуміти: підтримання ваги не завжди залежить тільки від сили волі.

За даними BBC News, ряд біологічних причин справляє визначальний вплив на те, чи буде людина повною або худою, – це доводять останні наукові дослідження проблеми зайвої ваги і ожиріння.

Мікрофлора кишечника. Можна не сумніватися: вага людини залежить від мікроорганізмів, що живуть в її кишечнику, на користь цьої теорії з’являється все більше фактів. За словами вчених, чим різноманітний мікробіом, тим більше худа людина, а зайва вага, у свою чергу – знак того, що кишкові мікроби не так різноманітні, як могли б бути.

Як зробити мікробіом кишечника різноманітним? Цього можна добитися, якщо почати вживати багато як можна більше різних продуктів, багатих клітковиною (в основному це фрукти, овочі і горіхи).

Читайте також:  Лікарі розповіли про корисні властивості слив та сливового соку

Гени. Дослідники з Кембриджського університету дійшли висновку про те, що успадковані від батьків гени впливають на вагу людини приблизно на 40-70%. Генетика визначає чутливість до певних харчових компонентів, переваги в їжі, апетит і механізм жировідкладання в тілі. Якщо в генах є якісь порушення, мутації, ріст жирової тканини може приймати аномальні форми.

Гормони. Апетит знаходиться повністю у владі гормонів. Надлишок деяких з них може призвести до того, що людина весь час буде відчувати себе дуже голодною, її здатність насичуватися буде дуже низькою. Проблема в тому, що повністю безпечних медичних способів нормалізувати гормональний фон не існує (наприклад, один з них – баріатрична хірургія). Але можна собі допомогти, якщо навчитися не піддаватися стресам і регулярно висипатися.

Читайте також:  Картопля не сприяє ожирінню та діабету

Пізні вечері. Біологи стверджують, що людський організм налаштований так, щоб справлятися з калоріями найбільш ефективно в денний час, коли ясно. Але існування сучасних людей таке, що вечеряти доводиться як правило в пізній час доби, з настанням темряви. «За останні десять років в середньому час вечері пересунувся з 17:00 на близько 20:00, і це також вплинуло на те, що людей із зайвою вагою стало більше. У нічний час організм насилу перетравлює жири і цукор», – заявили британські дослідники.

Порада вчених: щоб не переїдати в пізній час, потрібно харчуватися так, щоб у першій половині дня вживалося в їжу досить велику кількість калорій. Щільно снідайте!

Читайте також:  102-річна шотландка розповіла, як дожити до такого віку

Безконтрольний апетит. Фахівці зазначають: типова проблема сучасних людей – втрата контролю над кількістю калорій, що поїдаються. Ми часто їмо машинально, навіть не замислюючись про те, що саме з’їдаємо, кажуть дієтологи.

Експерти рекомендують відмовитися від перекусів під час перегляду телевізора, роботи за комп’ютером або читання гаджетів. З поля зору краще прибрати щось, що розпалює апетит і загалом не тримати вдома печиво, шоколадки та інші калорійні продукти: хочете солодкого – їжте фрукти.

Джерело: МедікФорум