Пити воду корисно, але вчені Каліфорнійського Університету вважають, що вживання води може бути пов’язано з появою неприємних ефектів, наприклад, набряклості. У воді як такої немає нічого поганого, однак краще вживати більше овочів і фруктів, які містять вологу, заявили вони.

Вода, що міститься в овочах і фруктах, задовольняє потребу організму в рідині вдвічі ефективніше, ніж звичайна питна вода, встановили американські фахівці. На їхню думку, популярні сьогодні поради випивати по два літри води щодня спонукають багатьох людей пити не дуже потрібну їм, надлишкову воду.

«Четверта частина всієї необхідної організму рідини надходить з продуктів харчування. Але саме цю частину потрібно збільшити, вживаючи більше продуктів, що містять воду», – поділилися своєю думкою дослідники.

Читайте також:  Вчені визначили дієту для зниження артеріального тиску

На їхню думку, часте пиття води сприяє швидкому виведенню з організму кальцію і інших важливих мінералів. На цьому тлі здатні розвиватися метеоризм, набряки, можуть з’явитися мішки під очима – знак затримки води в тканинах організму. Крім того, вчені стверджують, що надлишок води в організмі може робити людину млявою, затримує обмінні процеси і прискорює старіння.

Вживаючи овочі і фрукти, де багато вологи, людина забезпечує себе водою, яка легше проникає в клітини і виявляється більш корисною для здоров’я, кажуть дослідники. Така волога більш ефективно сприяє еластичності тканин тіла і суглобів, а також транспортування корисних речовин по організму, і забезпечує нормальний травний процес. Крім того, саме завдяки такій рідини активізується процес виведення з організму токсинів і продуктів переробки, що важливо для підтримання пружності і молодості шкіри, констатували каліфорнійські фахівці.

Читайте також:  Яка дієта допоможе зміцнити кістки

Джерело: МедікФорум