ГоловнаНовини Здоров'я5 категорично небажаних продуктів при здутті

5 категорично небажаних продуктів при здутті

Кожен з нас в якийсь період життя стикається з неприємними симптомами здуття. Експерти назвали 5 продуктів харчування, які потрібно виключити з раціону в цьому випадку.

Здуття живота

Почнемо з найбільш очевидних продуктів харчування, що входять в сімейство бобових, до яких відноситься і горох. З покоління в покоління передаються розповіді про «газоутворюючі» властивості цього продукту. Бобові містять велику кількість білків і «здорових» вуглеводів, а також волокон, вітамінів і мінералів. Проте цей чи не найгірший продукт харчування в плані здуття, оскільки в ньому багато цукру під назвою альфа-галактозідаза. Саме він уникає процесів травлення і потім ферментується кишковими бактеріями, що викликає гази.

Читайте також:  Домашні засоби від болю в животі і підвищеного газоутворення: практично і ефективно

Жертвам метеоризму потрібно вживати менше хрестоцвітних овочів на зразок броколі, брюссельської та цвітної капусти. Хоча вони дуже корисні для здоров’я за рахунок таких нутрієнтів, як фолати, вітамін C і волокна, ці овочі містять рафінозу – різновид вуглеводів, яка погано розщеплюється організмом. Рафіноза ферментується бактеріями, що викликають здуття.

Виключіть з раціону газовані напої, у яких, до речі, ніяких корисних властивостей для організму і зовсім немає. В цих напоях багато вуглекислого газу, що сприяє здуттю, оскільки газ застрягає в травній системі.

При частому здутті їжте поменше цибулі, яка зазвичай входить в здорову дієту через розчинні волокна фруктани. Особливо небезпечно для жертв метеоризму їсти сиру цибулю.

Читайте також:  Вчені відкрили головна умова довголіття

Нарешті, не зайвим буде виключити і молочні продукти на зразок сиру і йогурту. Взагалі-то це чудові джерела кальцію і білка, але до 75% населення нашої планети не здатні розщеплювати цукор лактозу з молока. А якщо у вас є несприйнятливість до лактози, то ви можете зіткнутися зі здуттям, спазмами і діареєю.

Джерело: МедікФорум