Кожен з нас в якийсь період життя стикається з неприємними симптомами здуття. Експерти назвали 5 продуктів харчування, які потрібно виключити з раціону в цьому випадку.

Почнемо з найбільш очевидних продуктів харчування, що входять в сімейство бобових, до яких відноситься і горох. З покоління в покоління передаються розповіді про «газоутворюючі» властивості цього продукту. Бобові містять велику кількість білків і «здорових» вуглеводів, а також волокон, вітамінів і мінералів. Проте цей чи не найгірший продукт харчування в плані здуття, оскільки в ньому багато цукру під назвою альфа-галактозідаза. Саме він уникає процесів травлення і потім ферментується кишковими бактеріями, що викликає гази.

Жертвам метеоризму потрібно вживати менше хрестоцвітних овочів на зразок броколі, брюссельської та цвітної капусти. Хоча вони дуже корисні для здоров’я за рахунок таких нутрієнтів, як фолати, вітамін C і волокна, ці овочі містять рафінозу – різновид вуглеводів, яка погано розщеплюється організмом. Рафіноза ферментується бактеріями, що викликають здуття.

Виключіть з раціону газовані напої, у яких, до речі, ніяких корисних властивостей для організму і зовсім немає. В цих напоях багато вуглекислого газу, що сприяє здуттю, оскільки газ застрягає в травній системі.

При частому здутті їжте поменше цибулі, яка зазвичай входить в здорову дієту через розчинні волокна фруктани. Особливо небезпечно для жертв метеоризму їсти сиру цибулю.

Нарешті, не зайвим буде виключити і молочні продукти на зразок сиру і йогурту. Взагалі-то це чудові джерела кальцію і білка, але до 75% населення нашої планети не здатні розщеплювати цукор лактозу з молока. А якщо у вас є несприйнятливість до лактози, то ви можете зіткнутися зі здуттям, спазмами і діареєю.

Джерело: МедікФорум