Один з найгірших сценаріїв розвитку пандемії коронавірусу, що спостерігається сьогодні на власні очі, – це ситуація, подібна спалаху в Італії та Іспанії, вважає доктор Євген Комаровський.

Відомий лікар, телеведучий, доктор Комаровський відповідає в Instagram на питання про пандемію коронавірусної інфекції COVID-19. Він поділився думкою про те, який розвиток подій може стати найгіршим сценарієм продовження пандемії коронавірусу.

За словами доктора, найгірший сценарій на сьогодні – це варіант подій в Італії, Іспанії: там у великій кількості гинуть люди похилого віку, система охорони здоров’я не справляється з навантаженням, яке лягло на неї.

У перспективі найгіршим сценарієм може виявитися те, що у відповідь на зараження коронавірусом не буде вироблятися стійкий імунітет.

Читайте також:  Для здоров'я та стрункості: доступний продукт, який пригнічує апетит

“Вірус буде мутувати, ми не отримаємо адекватної вакцини. Це найгірший варіант, який можливий у майбутньому”, – зауважив доктор Комаровський.

Однак подібна ймовірність невелика. З великою ймовірністю розробки вакцини виявляться вдалими, і вийде зменшити вірулентність вірусу, знизивши ступінь його агресивності і небезпеки.

Але в економічному плані в прямому зв’язку з пандемією коронавірусу можливі різні несприятливі наслідки, і для когось саме вони можуть виявитися найгіршим сценарієм, допускає лікар.