У кожного з нас час від часу шлунок буває, так сказати, “не в дусі”. В деяких випадках, в залежності від симптомів, потрібно звертатися до лікаря. Нижче 14 можливих причин болю в шлунку:

Гастрит

В рідині, що сприяє переварюванню їжі, міститься велика кількість кислоти. Іноді шлунковий сік проникає через захисний бар’єр шлунку і дратує його оболонку, це називається гастрит. Хвороба може бути викликана бактеріями, регулярним вживанням болезаспокійливих засобів, наприклад, ібупрофену, великою кількістю алкоголю або стресом. Можливо лікування з допомогою антацидних засобів, які продаються в аптеці. Якщо гастрит ніяк не лікувати, він може призвести до кровотечі або виразки шлунку.

Виразка шлунку

Являє собою відкриті рани на оболонці шлунка або у верхній частині тонкого кишечника. Найпоширенішою причиною є бактерії, однак, роль може грати і тривалий прийом аспірину, ібупрофену та інших болезаспокійливих засобів. У людей, що палять і зловживають алкоголем виразка буває частіше. Зазвичай лікують виразку з допомогою антацидних засобів або антибіотиків, в залежності від причини.

Шлунковий вірус

Інша назва цього вірусу – шлунковий грип, по суті вірусна інфекція кишкового тракту. До симптомів відносяться водянистий пронос, спазми, нудота, блювання. Заразитися можна від іншої людини або через їжу. Зазвичай стан проходить самий по собі. Звернутися до лікаря потрібно у випадку якщо температура вище 40°С, а також у разі безперервної блювання, зневоднення або слідів крові в блювотних масах або стільці.

Читайте також:  3 фактори, які сильно збільшують ризик хвороби Альцгеймера
Харчове отруєння

Біль у шлунку може бути викликаний бактеріями, вірусами або паразитами, якими може бути заражена їжа. В цьому випадку може бути діарея, нудота або блювання. Зараження їжі відбувається при неправильній обробці. Стан зазвичай проходить сам по собі, однак варто звернутися до лікаря у разі зневоднення або слідів крові в блювотних масах або стільці, або в разі, якщо пронос триває більше 3 днів.

Синдром роздратованого кишечника

Це поширене захворювання впливає на товстий кишечник. Воно викликає спазми, здуття і появу слизу в калі. При цьому виникає то діарея, запор. До кінця не зрозуміло чому це відбувається, виною тому можу бути їжа, стрес, гормони, інфекція. Контролювати симптоми можна з допомогою зміни харчування, способу життя або прийому лікарських засобів.

Непереносимість лактози

Лактоза – це цукор, який міститься в молоці та інших молочних продуктах. З розщепленням лактози виникають труднощі при нестачі в організмі ферменту лактази. З’являється діарея, газоутворення, здуття, біль у животі. Стан можна контролювати, скоротивши щоденне вживання молочних продуктів, купуючи молочні продукти без лактози або приймаючи таблетки, що містять лактозу.

Читайте також:  Зелений чай «вимикає» гени накопичення жиру
Запалення органів тазу

органи тазу

Запалення статевих органів у жінок часто пов’язано з захворюваннями, що передаються статевим шляхом, такими як хламідіоз або гонорея. Крім болю в животі, може бути висока температура, нетипові виділення і біль чи кровотеча під час статевого акту. При ранній діагностиці захворювання лікується, зазвичай за допомогою антибіотиків. Якщо захворювання запущене, воно може викликати пошкодження репродуктивної системи.

Харчова алергія

Це відбувається, коли організм сприймає певну їжу, як щось шкідливе, і намагається з цим боротися. Крім болю в шлунку, до симптомів відносяться пощипування і запалення в порожнині рота або в горлі. У складних випадках харчова алергія може викликати шок і навіть смерть, якщо не вжити негайно ліки – епінефрин. Найчастіше алергічну реакцію викликають такі продукти, як креветки, горіхи, риба, яйця, арахіс і молоко.

Апендицит

Апендикс – червоподібний відросток, розташований у правій клубової області, зазвичай спускається до входу в малий таз. При запаленні апендикс зазвичай видаляють. При розриві апендициту в черевну порожнину потрапляють бактерії. Біль зазвичай починається від пупка і спускається вниз вправо. При підозрі на апендицит треба негайно звернутися до лікаря.

Жовчна коліка

Відбувається, коли камені жовчного міхура, дрібні щільні утворення, блокують протоки між печінкою, підшлунковою залозою, жовчним міхуром і тонким кишечником. Найбільш поширені симптоми – це біль в області живота, якщо біль не проходить протягом 5 годин, викликайте лікаря. Також до симптомів відносяться нудота, блювання, жар, сеча темного кольору і світлий стілець. Камені зазвичай виходять самі, проте в деяких випадках потрібне хірургічне втручання.

Читайте також:  Як знизити шкоду від сидячої роботи
Невправима грижа

Така грижа буває, коли частина кишечнику проникає через стінку черевної порожнини. Коли ця частина перекручується або зміщується і відривається від джерела кровопостачання, то викликає сильний біль в животі. Можливо тільки хірургічне лікування невправимой грижі.

Запор

Допомагають фізичні вправи, рясне пиття і продукти, що містять велику кількість клітковини, наприклад, сливи або цільні злаки. Якщо стілець у людини менше трьох разів на тиждень, вона сильно тужиться, стілець зазвичай грудкуватий і важко виходить, це може бути ознакою серйозного захворювання – закупорки кишечника. При подібних симптомах слід звертатися до лікаря.

Дивертикуліт

Невеликі вирости або кишеньки, утворюються на стінках травного тракту, зазвичай в нижній частині товстого кишечника. Вони зустрічаються досить часто і зазвичай не становлять проблем. У випадку запалення або зараження вони викликають гострий біль у животі, нудоту, зміни в перистальтиці. Допомагає відпочинок і зміна харчування. Лікар може прописати антибіотики.