Чорний перець заслужено вважається чемпіоном з усіх спецій. Науково визнані його численні переваги для здоров’я, і ось найбільш дивовижні.

Антиоксидант. Надмірна кількість вільних радикалів в організмі негативно впливає на всі аспекти нашого самопочуття. Вільні радикали виникають через нездорове навколишнє середовище, куріння і забруднення повітря. У чорного перцю потужні властивості антиоксиданту, що допомагають боротися з вільними радикалами і запобігати ушкодженням клітин в організмі.

Знижує рівень холестерину. Екстракт цієї спеції зменшує рівень холестерину. Він підсилює поглинання дієтичних добавок, які знижують показники “поганого” холестерину. Також встановлено, що чорний перець посилює абсорбцію куркуми організмом.

Протизапальні властивості. Запалення можуть викликати серйозні хвороби на зразок артриту, раку і серцево-судинних недуг. У чорному перці міститься компонент під назвою пиперин, який здатний зменшувати рівень запальних процесів, рятувати від болю в суглобах і набряків пацієнтів з артритом. Деякі дослідження показали здатність чорного перцю допомагати і при запальних хворобах легень.

Користь для мозку. Пиперин з чорного перцю також позитивно впливає на функції мозку. В деяких випадках було доведено, що цей компонент йде на користь жертвам хвороби Альцгеймера і Паркінсона. Він скорочує кількість скупчень білків, пов’язаних зі старечим недоумством.

Здоров’я кишечника. «Хороші» бактерії в кишечнику відповідають за зміцнення імунної системи, вони також пов’язані з гарним настроєм. Чорний перець зміцнює ріст “хороших” бактерій, що підсилює імунну систему і допомагає боротися з хронічними хворобами.

Джерело: МедікФорум