Чорний перець заслужено вважається чемпіоном з усіх спецій. Науково визнані його численні переваги для здоров’я, і ось найбільш дивовижні.

Антиоксидант. Надмірна кількість вільних радикалів в організмі негативно впливає на всі аспекти нашого самопочуття. Вільні радикали виникають через нездорове навколишнє середовище, куріння і забруднення повітря. У чорного перцю потужні властивості антиоксиданту, що допомагають боротися з вільними радикалами і запобігати ушкодженням клітин в організмі.

Знижує рівень холестерину. Екстракт цієї спеції зменшує рівень холестерину. Він підсилює поглинання дієтичних добавок, які знижують показники “поганого” холестерину. Також встановлено, що чорний перець посилює абсорбцію куркуми організмом.

Читайте також:  Які зміни в мозку відбуваються у любителів кави, з'ясували вчені

Протизапальні властивості. Запалення можуть викликати серйозні хвороби на зразок артриту, раку і серцево-судинних недуг. У чорному перці міститься компонент під назвою пиперин, який здатний зменшувати рівень запальних процесів, рятувати від болю в суглобах і набряків пацієнтів з артритом. Деякі дослідження показали здатність чорного перцю допомагати і при запальних хворобах легень.

Користь для мозку. Пиперин з чорного перцю також позитивно впливає на функції мозку. В деяких випадках було доведено, що цей компонент йде на користь жертвам хвороби Альцгеймера і Паркінсона. Він скорочує кількість скупчень білків, пов’язаних зі старечим недоумством.

Здоров’я кишечника. «Хороші» бактерії в кишечнику відповідають за зміцнення імунної системи, вони також пов’язані з гарним настроєм. Чорний перець зміцнює ріст “хороших” бактерій, що підсилює імунну систему і допомагає боротися з хронічними хворобами.

Читайте також:  Психолог пояснив, що таке професійне вигорання і кому слід його побоюватися

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News