Головна причина серцево-судинних захворювань – зношування артерій. Вони можуть звузитися через накопичення бляшок, що призводить до стану, званого атеросклерозом. Захистіть свої артерії за допомогою наступних 5 продуктів, які можуть допомогти запобігти атеросклерозу.

Ферментована капуста. Традиційна корейська страва під назвою кімчі, яку готують з ферментованої капусти, гострого перцю та інших інгредієнтів, підтвердила ефективність щодо атеросклерозу в дослідженнях на тваринах. Крім того, кімчі багата різними штамами корисних бактерій, які можуть зменшити шкідливий вплив токсичних речовин на організм.

Часник. Він може допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань, а також має багато інших переваг для здоров’я. Вживання часнику в їжу в будь-якому вигляді може допомогти запобігти утворенню бляшок на артеріях.

Гранат. Цей фрукт є відомим суперпродуктом, який пропонує багато користі для здоров’я, включаючи запобігання атеросклерозу. Гранатовий сік також багатий антиоксидантами, які допомагають знизити окислювальний стрес, що сприяє серцевим захворюванням.

Кунжут. Насіння кунжуту є одним з найбільш недооцінених суперпродуктів. Дослідження показали, що вони виявляють значні кардіозахисні ефекти.

“Дослідження на людях показали, що вживання пасти з насіння кунжуту може знизити кров’яні показники серцево-судинних захворювань. Крім того, насіння кунжуту можуть знизити високий рівень холестерину і тригліцеридів”, – пише видання Natural News.

Куркума. Один з найпотужніших, при цьому доступних суперпродуктів. Куркума може допомогти захистити від атеросклерозу: дослідження показали, що куркумін може запобігти пошкодженню артерій, пов’язаних з закупоркою. Протизапальні властивості куркуми також можуть допомогти зменшити пошкодження стінок артерій, що може призвести до зміцнення артерій.