Фахівці Каліфорнійського університету знайшли спосіб передбачити можливий летальний результат протягом 1-3 років у пацієнтів з серцевою недостатністю. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Вчені проаналізували кров пацієнтів, щоб виявити біомаркер, за яким можна спрогнозувати ймовірність смерті людини в найближчі роки.

Виявилося, що найбільш значущим з цієї точки зору є рівень нейропептиду Y. У тих, хто піддається серйозному ризику померти, нейрони вивільняють більше цього виду нейропептиду.

Найчастіше пацієнти отримують «важку» терапію, яка насправді їм не потрібна. Експерти розраховують, що результати дослідження допоможуть знайти спосіб відрізнити людей зі стабільною серцевою недостатністю, чиє життя знаходиться під загрозою, від інших з таким же станом, але яким агресивна терапія не потрібна.

Також раннє медичне втручання, засноване на даному аналізі, допоможе знизити ймовірність поганого результату, відзначили вчені.

Серцева недостатність може бути основним проявом практично всіх хвороб серця, включаючи атеросклероз коронарних судин, інфаркт міокарда, набуті вади клапанів серця, вроджені вади серця, аритмії та кардіоміопатії. Головним симптомом хронічної лівошлуночкової недостатності є задишка при навантаженні.

Часто серцева недостатність супроводжується ортопное (утруднення дихання в положенні лежачи і зменшуване в сидячому положенні), нічними нападами серцевої астми і нічним кашлем.