Багато людей страждають від несприйнятливості до молочного білку лактози, через що їм доводиться обмежувати вживання молока і молочних продуктів. І ось 5 кращих його замінників.

Соєве молоко. Воно зроблено з соєвих бобів або соєвого білка, напій містить рослинні олії і загусники, що підвищують смак і консистенцію. Це прекрасний замінник коров’ячого молока, в якому є всі необхідні амінокислоти. Соєве молоко має білки, жири і вуглеводи, і хоча навколо нього ведеться багато суперечок, помірне вживання цього напою здоров’ю точно не зашкодить.

Мигдальне молоко. Напій з солодким горіховим смаком, зроблений з мигдалю, або мигдалевого масла і води. Цей горіх містить мононенасичені жирні кислоти, вельми корисні при схудненні і контролі ваги. Також мигдальне молоко-найбагатше джерело вітаміну Е, білків, марганцю і клітковини. Нарешті, в мигдалі багато антиоксидантів і кальцію.

Кокосове молоко. Складається з води і м’якоті кокоса, володіє кремовою текстурою і виражено солодким, але тонким смаком. У цьому молоці є калорії і жири, але немає білків і вуглеводів, воно відмінно підходить для людей, які хотіли б зменшити вживання вуглеводів, але не для тих, хто дотримується білкової дієти. Кокосове молоко може збільшити рівень холестерину з ліпопротеїдів високої щільності, що вважається “хорошим”.

Молоко з кеш’ю. Екзотичний напій з насиченим вершковим смаком, зроблений з суміші горіхів кешью, масла кешью і води. Горіхове молоко містить трохи калорій, вуглеводів і цукру, що робить його хорошим варіантом для діабетиків. Але в ньому досить мало білків, тому воно не підходить тим, хто потребує саме в цьому типі поживних речовин.

Рисове молоко. Виходить з білого або коричневого рису і води. Ще одна альтернатива для людей з несприйнятливістю до лактози. Рисове молоко вважається найменш алергенним, що робить його безпечним варіантом для людей з алергією на будь-які молочні продукти, глютен, сою та горіхи. У ньому досить мало жирів і білків, але багато вуглеводів. Пам’ятайте, що рисове молоко містить високий рівень неорганічного миш’яку, який може привести до проблем зі здоров’ям, пише The Health Site.