Колоректальний рак в народі називають «тихим вбивцею», оскільки до останньої стадії захворювання майже ніяк себе не проявляє. Медики розповіли кілька фактів про онкологічне захворювання, які допоможуть уникнути проблем.

В першу чергу лікарі нагадали – колоректальний рак повністю виліковний, якщо він діагностується вчасно. Згідно зі статистикою, майже в 100 відсотках випадків медикам вдається вилікувати пацієнта при ранньому виявленні, тому важливо не допустити посилення ситуації. Колоректальний рак найбільш поширений у людей після 55 років. Тільки 10 відсотків пацієнтів з онкологічним захворюванням молодше зазначеного віку. Літнім людям бажано частіше проходити дослідження, щоб виявити проблему вчасно. Варто розуміти, що колоректальний рак-один з найпоширеніших видів онкології. У жінок він на другому місці, а у чоловіків – на третьому. Захворювання є спадковим. Статистика показує, що у людей, у яких в родині хворіли даним видом онкології, така недуга на 50 відсотків частіше зустрічається.

Читайте також:  Набряки та нічні походи в туалет можуть говорити про серцеву недостатність

Кращим ефективним способом діагностики хвороби є колоноскопія, причому процедуру можна проходити вкрай рідко. У молодому віці досить це робити раз на десять років, але особам старшого віку необхідно перевірятися трохи частіше. Варто відзначити, що ранніми ознаками онкологічного захворювання є поліпи, які можна видалити відразу ж, без будь-якої шкоди здоров’ю. До більш пізньої симптоматики ставитися діарея, кров в стільці, розлади шлунка і запори. В такому випадку необхідно негайно звернутися до фахівця для консультації. Значно зменшує ймовірність захворювання здоровий спосіб життя. Люди, які правильно харчуються, займаються спортом і не мають шкідливих звичок, на 35 відсотків рідше страждають від колоректального раку.

Читайте також:  Вчені з'ясували, який предмет на кухні – найбрудніший