Багато хто може успішно знизити ризик хвороб серця, змінивши спосіб життя або відмовившись від нездорових звичок, стверджують лікарі.

Вчені вважають, що ключовим фактором ризику серцево-судинних захворювань у сучасних людей є нестача фізичної активності.

«З нестачею фізичних вправ та малорухливістю тісно асоціюються такі серцево-судинні захворювання, як серцевий напад та інсульт», – констатують фахівці з BHF, Британського фонду серця, передає Express.

За словами експертів, фізична бездіяльність сприяє накопиченню жирового матеріалу в артеріях. Якщо артерії, що несуть кров до серця, починають ушкоджуватися і закупорюватися цими жировими відкладеннями, то збільшується ризик серцевого нападу. Якщо жир відкладається в артеріях, що несуть кров до мозку, це може призвести до інсульту.

У свою чергу, звичку людини бути фізично активною фахівці називають «безкоштовним способом» уникнути багатьох проблем із серцем та судинами.

«Бути фізично активним не означає, що вам потрібно постійно ходити до спортзалу чи бігати марафон. Фізична активність може включати багато видів діяльності, що змушує вас рухатися – наприклад, робота по будинку, на ділянці, в саду», – кажуть лікарі.

Експерти наголошують, що завдяки активному способу життя ризик розвитку деяких захворювань серця та системи кровообігу можна знизити на 35%.

Медики нагадують, що серце є м’язом, і, як будь-який інший м’яз, воно отримує користь від регулярних вправ. Треноване сильне серце здатне перекачувати більше крові по тілу із меншими зусиллями. Таким чином, регулярні фізичні навантаження роблять серце та систему кровообігу більш ефективними, знижують рівень холестерину, підтримують тиск на здоровому рівні.

BHF рекомендує прагнути до того, щоб помірна фізична активність становила щонайменше 150 хвилин на тиждень. До такої активності відносяться будь-які фізичні дії, що підвищують частоту серцевих скорочень і змушують дихати швидше (наприклад, швидка ходьба, біг підтюпцем, їзда велосипедом).