ГоловнаНовини Здоров'я5 міфів про психопатичну особистість

5 міфів про психопатичну особистість

Далеко не все, з того що ми чули або читали про психопатичну особистість вірно. І сьогодні ми хочемо розвіяти 5 міфів про таких людей: нам здається це правдою, насправді — вигадка.

психо

Такі порушення, як біполярний розлад, депресія, анорексія або булімія, часто сприймаються дуже поверхнево. Люди можуть, не подумавши, сказати: «ти біполярний» або «ти така худа, схожа на анорексичку».

Але з цими словами треба бути обережніше, так як в більшості випадків ми сильно помиляємося, згадуючи вищеозначені захворювання з такою легкістю.

Міфи, що оточують психопатичну особистість
1. Їм незнайоме почуття співпереживання (емпатія)

обійми

Вважається, що особистість з психопатичними нахилами не здатна до співпереживання. Насправді це не так.

Психопати — відмінні маніпулятори, але щоб це робити з таким успіхом, їм необхідно знати, що відчуває інша людина в кожен конкретний момент і яку реакцію можуть у нього викликати ті чи інші слова. Адже мета — зловити жертву в свої мережі.

Емпатія передбачає знання настроїв і стану душі іншої людини. Це називається когнітивною емпатією і психопати володіють нею (можна навіть сказати «володіють досконало»).

Чого дійсно не вистачає, так це емоційної емпатії. Що ми маємо на увазі під цим поняттям? А те, що вони не здатні відчувати жаль чи каяття, їх не мучить почуття провини і вони не відчувають болю через те, що використовують інших людей у своїх корисливих інтересах.

Читайте також:  Вчені пояснили, чому після заміжжя жінки швидко товстіють
2. Вони божевільні

Шизофренія

Мабуть, даний термін є найменш доречним щодо психопатичної особистості.

Психопат зовсім не божевільний, оскільки божевілля характеризується втратою контролю над чиненими діями, роз’єднання з реальністю, автоматизм у вчинках, инстинктивность.

А психопати абсолютно точно знають, що вони роблять. Більш того, можна сказати, що у них під контролем абсолютно все, навіть дрібниці, адже в іншому випадку їм буде складно отримати бажане.

3. Психопати — це злочинці

Психопатична особистість не обов’язково порушує закон. Не це є її метою. Для задоволення своїх інтересів вони просто використовують інших людей, а для цього, погодьтеся, не завжди необхідно здійснювати злочинні дії.

Якщо хтось (психопатична особистість) користується вашими речами, які ви надали їм по своїй доброті душевній, а потім не повертає їх назад, то це не можна назвати злочином.

Ви самі дозволили йому, просто психопатична особистість не схожа на інших, такі люди не знають, де встановлені межі дозволеного і не вміють зупинятися, так як не усвідомлюють, що «перетнули межу».

Читайте також:  Не краще кока-коли: натуральні соки підвищують ризик ранньої смерті

Тому викиньте з своєї голови, що психопати неодмінно крадуть, грабують, вбивають і є уособленням великого зла на землі. Вони взагалі не люблять перебувати в центрі уваги.

4. Він родом з неблагополучних сімей

Цей міф, швидше за все, виник через те, що ми дуже мало знаємо про те, хто ж такі психопати насправді. Психопатом не стають, це не придбаний, а вроджений стан.

Вони такі, тому що у них змінені (або неактивировані) певні ділянки мозку, це біологічне явище.

Якщо мозок людини функціонує нормально, але він не зміг придбати необхідні ресурси та інструменти для здорового спілкування з іншими людьми, то це називається соціопатією. А людина, відповідно, соціопатом.

У цьому випадку можна шукати якісь вади у вихованні або психологічні травми в минулому: сексуальне насильство, втрата близьких, недолік уваги й інші ситуації, здатні призвести до «недорозвитку» соціальних навичок.

5. Вони дуже холодні

Так, психопатична особистість дійсно не в змозі переживати глибокі емоції, але це зовсім не означає, що вона така, якою здається.

Як правило, це дуже приємні та люб’язні люди. Вони здаються нам гідними нашої довіри, а тому ми з легкістю наближаємося до них, іноді навіть нас просто «тягне» до таких людей з непереборною силою.

Читайте також:  12 ранніх ознак розсіяного склерозу, які не можна ігнорувати

Але все це підробка. Їхня показна доброзичливість і шляхетність — це потужна зброя, щоб залучити своїх потенційних жертв і використовувати їх для досягнення своїх особистих цілей.

Психопат ніколи не буде демонструвати свою холодність по відношенню до вас. Зовсім навпаки, вони будуть вести себе як найбільш відкриті люди і всіляко показувати своє тепле до вас ставлення.

Дуже важливо перестати наклеювати ярлики на людей і вірити в різні міфи щодо їх особистості. Правильне розуміння робить нас реалістами.

Психічні хвороби та розлади не припускають божевілля, так само як і злочинних діянь. Ми часто називаємо їх «дивними» (але це тільки тому, що ми не розуміємо їх).

Насправді ж серед нас (в нашому оточенні) живе дуже багато людей з психопатичними нахилами. Це абсолютно нормальні люди, просто вони дивляться на речі інакше, ніж ми.

Для них ми не рівні особистості, а, швидше, об’єкти, які можна використовувати для досягнення своїх цілей і задоволення своїх потреб.

Психопатію не можна вилікувати, але з нею можна впоратися, не допустити її негативного впливу на своє життя.