З тугою думаєте про те, що молодість не вічна? А ми заявляємо: не так страшна старість, як міфи про неї!

1. Пенсіонери не займаються сексом

З віком змінюється гормональний фон, але це не завжди означає втрату лібідо. Навіть навпаки: вчені з Університету Уейна в США підтвердили, що жінки після менопаузи нерідко цікавляться сексом навіть більше, ніж до.

Чому ж так рідко можна щось почути про сексуальне життя в старості? По-перше, в нашому суспільстві ця тема – табу. Ми самі відмовляємося від статевих стосунків через безглузді культурні установки. Як інакше, якщо всі навколо твердять, що старість – це захід життя і «вік дожиття», а в кіно і літературі опису сексу у віці практично не зустрінеш? Як ніби його й не буває.

А по-друге, лібідо у пенсіонерів дійсно часто знижується. Але не через вік, а у зв’язку з хворобами, які цей вік часто супроводжують. Побічні ефекти від ліків і проблеми в сімейних відносинах теж не додають пристрасті. І ще одна сумна обставина – серед людей похилого віку багато самотніх. У фінському Дослідному інституті населення з’ясували, що наявність партнера – головний фактор продовження сексуального життя для «тих, кому за…».

Читайте також:  Як регулярні тренування впливають на шкіру обличчя, розповіла дерматолог

Так що немає ніяких фізіологічних причин відмовлятися від сексу в зрілому віці. Та погляньте самі на президента Трампа! А він давно розміняв восьмий десяток.

2. Всі старі розвалюються на частини.

Старість

Ні, і це добре помітно на зустрічі випускників, коли однокласникам за 60. Одні охають при кожному русі, а інші весь вечір танцюють. Одні п’ють таблетки жменями, а інші ніби і не в курсі, що в їх віці належить «розвалюватися».

Насправді, здоров’я набагато більше залежить від генів, навколишнього середовища і способу життя, ніж від цифр у паспорті. Чоловік, який стежить за харчуванням, не курить, не п’є, а займається спортом, до похилих років буде здоровий. Та зовнішню молодість зберегти простіше, ніж здається – досить працювати над цим з юності.

Читайте також:  Пневмонія: NHS називає ознаки, які вказують на небезпечне запалення легенів
3. У старості неминучі провали в пам’яті і маразм. А навчитися чомусь новому взагалі неможливо.

Так, нейрони будуть працювати не так, як у молодості. Можуть з’явитися труднощі з мисленням і запам’ятовуванням. Але якщо ви бережете здоров’я і тренуєте інтелект, ви і в глибокій старості не втратите розум.

Маразм і втрата пам’яті практично не стосуються тих, хто любить розгадувати кросворди і головоломки, вирішувати завдання, грати в шахи, вчити мови – загалом, тренувати мозок.

4. Я відстану від життя.

Старість

Літні люди більш консервативні, ніж молодь, але це не тому, що так впливає вік. Просто вони жили в інший час. Те, що було ліберальним 50 років тому, зараз вважається консервативним. Насправді ж вчені вважають, що змінити погляди людини в старості нітрохи не важче, ніж у молодості. Так що ви будете крокувати в ногу з молоддю або бурчати «А ось в мій час», теж залежить від вас.

Читайте також:  Лікарка назвала причини виникнення бородавок
5. Я не буду щасливий.

Соціологи з Чиказького університету з’ясували: якщо не вважати кризу середнього віку, рівень щастя з роками тільки зростає. Чим старше ми стаємо, тим менше речей здатні вибити нас з колії, і тим більше ми зосереджуємося на щасливих моментах і спогадах. А враховуючи, що в старості можна займатися сексом, бути здоровим, не впадати в маразм і йти в ногу з часом, легко відчути себе щасливим.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News