Нетримання сечі може торкнутися будь-якого: жінку або чоловіка, здорового чи хворого, похилого або молодого. Але декому варто особливо уважно відноситись до свого сечового міхура. Щоб не витрачати місяці і роки на лікування потім, перевірте, чи не варто розпочати профілактику нетримання зараз.

Отже, ймовірність розвитку нетримання підвищується, якщо ви:

1. Жінка

Третина жінок хоча б раз стикалися з нетриманням сечі. Справа в анатомічних особливостях нашого організму, а ще в жіночих «здібностях»: вагітності та пологах.

2. Старше 50 років

Ризик розвитку нетримання підвищується вже після 35 років, а після 50 практично половина жінок страждають цією недугою. Під час менопаузи м’язова тканина втрачає тонус, тому жінка може втратити контроль над м’язами тазу.

Читайте також:  Проти стресу та депресії: доступний продукт для гарного настрою
3. Вагітні

Вагітна

Через тяжкість дитини плода м’язи тазового дна розтягуються і слабшають. Чим важча дитина, тим імовірніший розвиток нетримання сечі у жінок. Родові травми і різкий набір ваги під час вагітності ще більше збільшують ризик.

4. Паліть

У курців розвивається нетримання в 2-3 рази частіше, ніж у не курців. Це відбувається з двох причин: по-перше, постійний кашель курця» тисне на сечовий міхур. А по-друге, у жінок-курців знижується рівень естрогенів, які допомагають утримувати сечу.

5. Вживаєте алкоголь

Вино

Спиртне позбавляє вас контролю над сечовим міхуром, а його постійне вживання викликає серйозні ендокринні збої. Через це нетримання при алкогольному сп’янінні легко може перейти в хронічну форму.

Читайте також:  Названий простий спосіб покращити сон
6. У вас є хвороби або травми сечостатевої системи, та ви не поспішайте їх лікувати

Захворювання не можна пускати на самоплив, навіть якщо вони не доставляють вам особливих неприємностей. Ніяка інфекція через пару років може перетворитися на важке хронічне захворювання – особливо в такому ніжному органі, як сечовий міхур.

7. У вас є захворювання, що підвищують ризик розвитку нетримання сечі

До таких відносяться:

  • Пухлини і пошкодження спинного мозку
  • Неврологічні захворювання
  • Інфекції сечовивідних шляхів
  • Цукровий діабет
  • Хвороби нирок
  • Запори
  • Аденома простати
  • Обмеження рухливості
8. У вас є зайва вага

Зайва вага

Жир буквально тисне на сечовий міхур і навколишні його м’язи. Через це вони слабшають, і контролювати сечу стає неможливим. Вчені з Каліфорнійського політехнічного університету кажуть, що кожен втрачений кілограм скорочує ризик розвитку нетримання сечі на 3%.

Читайте також:  Проти вісцерального жиру: названо дешевий овоч для схуднення та здоров'я
9. Ви займаєтеся важкою фізичною працею

Високі навантаження на організм пов’язані з високим навантаженням на сечовий міхур. Але, навіть якщо ви вже зіткнулися з проблемою нетримання, тотально обмежувати себе у спорті не потрібно. Важливо правильно підібрати вправи і визначити інтенсивність навантажень. Для цього проконсультуйтеся з лікарем і тренером.