Комусь здається, що мед необхідний тільки як засіб лікування застуди. Насправді, у нього велика кількість корисних впливів на здоров’я.

Інфекції верхніх дихальних шляхів. Дослідники з Оксфорда провели метааналіз, який показав, що мед знижує частоту і тяжкість кашлю, будучи недорогою альтернативою антибіотиків. Особливо це корисно на тлі постійної резистентності до різного роду протимікробних препаратів, що пов’язано з безконтрольним поширенням антибіотиків.

Метаболічний синдром. Ще в 2018 році американські вчені довели, що мед знижує підвищений артеріальний тиск, рівень тригліцеридів в крові, показники холестерину і цукру. Всі вони є компонентами так званого метаболічного синдрому. У меду низький глікемічний індекс, через що стрибка рівня цукру після його вживання не виникає. Мед покращує ліпідний обмін, знижує рівень тригліцеридів і холестерину, запобігає збільшення ваги.

Читайте також:  Які продукти викликають рак

Затвердіння артерій. Процес кальцифікації або затвердіння артерій дуже небезпечний для серцево-судинної системи. Але в меді містяться антиоксидантні протизапальні сполуки, які протидіють окислювальному стресу і підвищують рівень антиоксидантів в крові, що запобігає затвердінню артерій.

Здоров’я кишечника. Мед має властивості пребіотика, які ферментують корисні бактерії в кишечнику, включаючи біфідобактерії та лактобактерії. Це зміцнює імунітет.

Містить поживні речовини. У меді багато корисних поживних речовин. Наприклад, цілий 31 мінерал, включаючи фосфор, кальцій, калій і магній, а також близько 600 летючих сполук, що підсилюють біомедичний ефект цього продукту.

Джерело: The Health Site