Регулярне вживання продуктів з білого борошна, що міститься у випічці, хлібі та інших повсякденних харчових виробах, може стати пусковим механізмом розвитку раку, допускають вчені.

Дослідники продовжують вивчати ту роль, яку відіграє раціон у співвідношенні з ризиком онкологічних захворювань. Рак продовжує залишатися одним з найбільш важких для лікування захворювань, чому сприяє, перш за все, його здатність вкрай швидко створювати аномальні клітини, що розмножуються за межами ураженого пухлиною органу.

Тому, відзначають фахівці, більш актуальне значення сьогодні мають не стільки можливості терапії, скільки профілактичні заходи, спрямовані на зниження ризику появи раку в організмі.

Читайте також:  Лікар назвав 9 продуктів, які захистять від втрати зору

Роль харчування в розвитку ризику раку складна і далеко не остаточна. Тим не менш, певні продукти оцінюються медичними експертами як фактори, що сприяють зростанню ракових клітин. Одним з таких викликають занепокоєння харчових інгредієнтів є перероблена біле борошно, у великій кількості вживається людьми на повсякденній основі.

Британський фармацевт Хуссейн Абдех розповів в інтерв’ю, що “перероблена біла мука має високий глікемічний індекс і підвищує рівень як інсуліну, так і цукру в крові”.

Експерт підкреслює: раковій пухлині легше рости в організмі, якщо рівень цукру в крові людини вище.

Американський інститут досліджень раку (AICR) також рекомендує уникати регулярного споживання «продуктів з більш високим ступенем обробки», включаючи білу муку. Пристрасть до борошняних виробів підвищує глікемічне навантаження на організм.

Читайте також:  Онкологія: 4 типи болю можуть сигналізувати про пухлину в кишечнику

“Є також вагомі докази того, що високе глікемічне навантаження є причиною розвитку раку ендометрію”, – попереджає AICR.