Експерти в області здорового харчування назвали 5 пов’язаних з дієтами міфів, в які необхідно перестати вірити. Тільки після цього людина може всерйоз розраховувати на довгострокову перемогу в боротьбі із зайвою вагою.

Міф 1. Всі калорії однакові. Ті люди, які активно вірять у цей міф, воліють голодувати весь день, щоб вранці навернути млинчиків, тістечок або печива. Теоретично вони можуть укластися в рекомендовані експертами 2 000 калорій на добу. Але джерело надходження цих калорій теж важливе. Наш організм поглинає і переробляє енергію по-різному – залежно від типу їжі. Необхідно вибирати їжу, грунтуючись на тому, що вона дасть нашому тілу, а не на те, скільки в ній міститься калорій. Важливо дотримуватися балансу між жирами, білками і вуглеводами, адже панування солодкої, борошняної і смаженої їжі в раціоні обов’язково призведе до набору зайвої ваги.

Міф 2. Десерти категорично заборонені. Для багатьох перед початком дієти сама думка про те, що їм доведеться назавжди відмовитися від тортів, морозива або шоколаду, здається болісною. У реальності, численні дослідження показують, що люди, які повністю позбавляють себе від подібних задоволень більш уразливі перед переїданням. Важливо не позбавляти себе десертів, а ретельно оцінювати, яка їх кількість міститься в раціоні. Помірність дозволяє вживати майже всі продукти харчування.

Міф 3. Закони компенсації не працюють. Ми сидимо перед телевізором, дивимося улюблений серіал, заїдаємо його піцою і газованою водою, твердо вирішивши завтра влаштувати розвантажувальний день і все компенсувати. У реальності, така стратегія не допоможе. Якщо ви будете регулярно вживати велику кількість калорій, їх доведеться спалювати з допомогою інтенсивних тренувань у спортзалі.

Міф 4. Від фруктів треба відмовитися. Деякі дієтологи вважають, що фруктоза являє собою однозначну шкоду для людини, яка намагається схуднути, а тому всі її джерела потрібно виключити з раціону. Насправді, якщо замінити фруктові соки з великою кількістю цукру живими фруктами і коричневим рисом, то це буде набагато більш корисним для нашої фігури. Фрукти обов’язково слід включати в раціон.

Міф 5. Одна слабкість знищує будь-яку дієту. Для багатьох шанувальників строгих дієт навіть один день зриву означає невдачу всієї дієти. У реальності, це не так. Можна давати собі перепочинок, можна балувати висококалорійними продуктами, і не слід вважати, що тим самим ви програли війну з зайвою вагою.

Джерело: МедікФорум