Експерти в області здорового харчування назвали 5 пов’язаних з дієтами міфів, в які необхідно перестати вірити. Тільки після цього людина може всерйоз розраховувати на довгострокову перемогу в боротьбі із зайвою вагою.

Міф 1. Всі калорії однакові. Ті люди, які активно вірять у цей міф, воліють голодувати весь день, щоб вранці навернути млинчиків, тістечок або печива. Теоретично вони можуть укластися в рекомендовані експертами 2 000 калорій на добу. Але джерело надходження цих калорій теж важливе. Наш організм поглинає і переробляє енергію по-різному – залежно від типу їжі. Необхідно вибирати їжу, грунтуючись на тому, що вона дасть нашому тілу, а не на те, скільки в ній міститься калорій. Важливо дотримуватися балансу між жирами, білками і вуглеводами, адже панування солодкої, борошняної і смаженої їжі в раціоні обов’язково призведе до набору зайвої ваги.

Читайте також:  Життя з курцем збільшує ризик раку рота більш ніж удвічі – дослідження

Міф 2. Десерти категорично заборонені. Для багатьох перед початком дієти сама думка про те, що їм доведеться назавжди відмовитися від тортів, морозива або шоколаду, здається болісною. У реальності, численні дослідження показують, що люди, які повністю позбавляють себе від подібних задоволень більш уразливі перед переїданням. Важливо не позбавляти себе десертів, а ретельно оцінювати, яка їх кількість міститься в раціоні. Помірність дозволяє вживати майже всі продукти харчування.

Міф 3. Закони компенсації не працюють. Ми сидимо перед телевізором, дивимося улюблений серіал, заїдаємо його піцою і газованою водою, твердо вирішивши завтра влаштувати розвантажувальний день і все компенсувати. У реальності, така стратегія не допоможе. Якщо ви будете регулярно вживати велику кількість калорій, їх доведеться спалювати з допомогою інтенсивних тренувань у спортзалі.

Читайте також:  Небезпечний вплив солі на імунітет виявили вчені

Міф 4. Від фруктів треба відмовитися. Деякі дієтологи вважають, що фруктоза являє собою однозначну шкоду для людини, яка намагається схуднути, а тому всі її джерела потрібно виключити з раціону. Насправді, якщо замінити фруктові соки з великою кількістю цукру живими фруктами і коричневим рисом, то це буде набагато більш корисним для нашої фігури. Фрукти обов’язково слід включати в раціон.

Міф 5. Одна слабкість знищує будь-яку дієту. Для багатьох шанувальників строгих дієт навіть один день зриву означає невдачу всієї дієти. У реальності, це не так. Можна давати собі перепочинок, можна балувати висококалорійними продуктами, і не слід вважати, що тим самим ви програли війну з зайвою вагою.

Читайте також:  Названо вітаміни і БАДи, які можуть знизити ризик зараження коронавірусом

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News