З роками в організмі людини змінюється все, в тому числі і стан волосся. У багатьох людей воно асоціюються з природним процесом старіння. Але, за даними нових досліджень вчених, ці вікові зміни можуть вказувати на проблеми з серцем.

Сивина у чоловіків може бути пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. Це не означає, що кожен сивий чоловік обов’язково ризикує отримати інфаркт. Але, на думку вчених, посивіння може мати схожі механізми з атеросклерозом. До них відносяться окислювальний стрес, старіння клітин і запалення.

У дослідженні взяли участь 545 чоловіків, розділених на групи за наявністю сивини та ішемічної хвороби серця. Всі вони пройшли комп’ютерну томографію і коронарну ангіографію для діагностики захворювання коронарної артерії. Також були зібрані дані, що стосуються факторів ризику серцево-судинних захворювань – куріння, спадковості, діабету.

В результаті дослідження було встановлено, що учасники дослідження з ішемічною хворобою серця мали більш високий показник сивини, ніж пацієнти без неї. Проте, зв’язок сивини і серцево-судинних захворювань, вимагає більш докладного вивчення. Якщо воно буде продовжено, то в майбутньому результати дослідження можуть бути використані для прогнозування ризиків ішемічної хвороби серця, повідомляє World Health.