Гінеколог Дар’я Дяченко перерахувала п’ять найважливіших вітамінів, які має приймати мама для здоров’я майбутнього малюка.

Здоров’я та імунітет дитини багато в чому залежить від стану здоров’я матері. Пренатальний період має значення, недооцінювати його не можна.

І перший елемент, рівень якого потрібно контролювати під час вагітності, це залізо. Мікроелемент, що входить до складу гемоглобіну. Відповідає за перенесення та доставку кисню до тканин, за кровотворення, синтез колагену, роботу імунної системи», — каже експерт.

Другий важливий елемент – вітамін D. Він необхідний для ефективного всмоктування кальцію та фосфору, без чого скелет малюка не буде міцним. Також необхідний роботи мозку.

Третій пазл здоров’я – фолієва кислота. За її безпосередньої участі формується нервова система дитини, також від неї залежить цілісність ДНК. Імунітет, серце, судини, кровотворення – вітамін Д бере участь у всіх цих процесах.

Четвертий елемент – йод. Необхідний для здоров’я щитовидки, яка відповідає за баланс гормонального фону матері та розумовий розвиток дитини.

І, нарешті, омега-3 — це п’ятий важливий чинник здоров’я. Ненасичені жирні кислоти необхідні підтримки еластичності судин, травлення, здорового обміну речовин.