Чому втома може відчуватися навіть у тому випадку, якщо людина спала вночі достатню кількість часу? Причинами можуть бути недолік активності, тривожність та інше.

Втома, що відчувається після ранкового пробудження – не виняткове явище, і за цим можуть ховати різні причини. Одна з найпоширеніших – низька якість нічного сну: людина може спати досить довго, але її сон не є глибоким, на нього можуть негативно впливати різні зовнішні фактори.

Крім того, ранковий занепад сил може пояснюватися рядом наявних порушень.

«Викликати втому можуть хронічні болі, порушення обміну речовин або захворювання щитовидної залози, анемія та хвороби дихальної системи», – наводить слова лікарів CNN.

Експерти додали, що іншою поширеною причиною ранкової слабкості, млявості є недостатній рівень фізичної активності. У людей, які мало рухаються, ігнорують вправи, проводять багато часу на стільці або на дивані, часто виникають проблеми із засинанням та неміцним сном.

Крім того, почуття втоми, занепаду сил незабаром після ранкового пробудження нерідко переслідує тих, хто схильний до психо-емоційних проблем, страждає тривожністю, депресією. Ці стани, як пояснюють фахівці, є «дуже енерговитратними» і також бувають пов’язані з частими нічними пробудженнями.

Провокувати ранкову втому може і нестача вологи в організмі – людина, яка п’є мало води вдень, а потім проводить без води всю ніч, з ймовірністю відчуватиме нездужання після пробудження.