Куріння, нездорова їжа, ожиріння – ці причини раку є дуже відомими. Але фахівці попереджають: існують і інші джерела небезпеки, включаючи такі, які можуть здатися незвичайними.

Сидіння біля вікна в літаку. Люди, які часто літають і сидять біля вікна, ризикують постраждати від раку шкіри. Хоча вікна захищають від ультрафіолетових променів, які викликають сонячні опіки, вони пропускають 47% променів UVA, відповідальних за старіння і пошкодження шкіри. Якщо пошкоджені клітини не відмирають і не покидають організм, може розвинутися рак шкіри, тому при сидінні біля вікна в літаку завжди потрібно користуватися сонцезахисним кремом.

Чеки та квитанції. Термопапір з касових апаратів і платіжних пристроїв містить бісфенол А – речовина, яка вважається потенційно канцерогенною. Кожен раз, коли ви бере в руки такі чеки і квитанції, бісфенол потрапляє в організм через шкіру. Не майте звички тримати в руках їх довго не давайте дітям.

Поїздки в автомобілі з відкритими вікнами. Поки в містах немає чистих автомобілів або заборон на водіння, дизельні вихлопні гази являють собою реальний ризик розвитку раку легенів і сечового міхура. Професійні водії або дорожні будівельники особливо сильно схильні до їх ризику. Крім того, дуже небезпечно їздити в годину пік або стояти в пробці з відкритими вікнами.

Косметика. В косметичних продуктах, від крему для шкіри до губної помади, міститься великий набір хімічних компонентів. Особливо шкідлива група ароматичних вуглеводнів (МОАГ): по даним досліджень, у цих сполук є потенціал викликати генетичні мутації, що впливають на розвиток раку.

Смартфон. Дослідження показали зв’язок між низьким рівнем “гормону сну” мелатоніну і підвищеним ризиком розвитку раку. Виділення гормону сну може, коли світло пробивається крізь темряву ночі. Зазвичай джерело світіння в темній спальні сьогодні-це смартфони або планшети. Вони затримують засинання або пробуджують користувача вхідними повідомленнями. Таким чином цикл сну постійно переривається, викликаючи хронічні порушення, що є фактором ризику розвитку раку.

Джерело: МедікФорум