Часто можна почути думку, що вживання алкоголю в невеликих кількостях не тільки не шкодить організму, але навіть надає позитивний вплив. Останні дослідження вчених говорять, що користь помірного вживання алкоголю – це міф.

Німецькі вчені з Грайфсвальдського університету Німеччини проаналізували дані 4028 дорослих громадян країни. Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS Medicine.

У 1996-1997 роках респонденти у віці 18-64 років заповнили анкети про стан свого здоров’я, а також вказали частоту вживання алкоголю і наявність інших шкідливих звичок. В результаті 20-річного спостереження вчені змогли отримати деякі дані про смертність.

За словами керівника дослідження Ульріха Джона з Медичної школи Грайфсвальдського університету, думка про користь невеликих доз алкоголю грунтувалася на тому, що непитущі нібито вмирають раніше, ніж люди, які п’ють слабо або помірно.

Однак з’ясувалося, що передчасна смерть непитущих ніяк не пов’язана з відмовою від алкоголю, а реальні причини – це хронічні захворювання, куріння, вживання наркотиків та інші фактори, спочатку негативно вплинули на тривалість життя.