Часто можна почути думку, що вживання алкоголю в невеликих кількостях не тільки не шкодить організму, але навіть надає позитивний вплив. Останні дослідження вчених говорять, що користь помірного вживання алкоголю – це міф.

Німецькі вчені з Грайфсвальдського університету Німеччини проаналізували дані 4028 дорослих громадян країни. Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS Medicine.

У 1996-1997 роках респонденти у віці 18-64 років заповнили анкети про стан свого здоров’я, а також вказали частоту вживання алкоголю і наявність інших шкідливих звичок. В результаті 20-річного спостереження вчені змогли отримати деякі дані про смертність.

За словами керівника дослідження Ульріха Джона з Медичної школи Грайфсвальдського університету, думка про користь невеликих доз алкоголю грунтувалася на тому, що непитущі нібито вмирають раніше, ніж люди, які п’ють слабо або помірно.

Читайте також:  Що буде з тілом, якщо відмовитися від цукру на 30 днів: результати експерименту

Однак з’ясувалося, що передчасна смерть непитущих ніяк не пов’язана з відмовою від алкоголю, а реальні причини – це хронічні захворювання, куріння, вживання наркотиків та інші фактори, спочатку негативно вплинули на тривалість життя.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News