Прогулянки без шапки в холодну пору року можуть по-різному впливати на здоров’я: нетривалі, наприклад, не представляють небезпеки. Про інші нюанси перебування на холоді без шапки і ризики менінгіту розповів лікар-пульмонолог Олександр Карабіненко.

Професор дослідницького медичного університету імені М. І. Пирогова Олександр Карабіненко зауважив у розмові з виданням “Слово і Діло”, що люди досить часто ходять без шапки в зимову пору року. Якщо перебування на холоді носить короткочасний характер, серйозними проблемами зі здоров’ям це не загрожує, заспокоїв лікар-пульмонолог.

Нерідко можна почути про те, що вихід на вулицю в холодну пору без шапки призводить до розвитку менінгіту. Вчений вважає цю теорію міфом.

Професор також спростовує міф про те, що вихід на вулицю в холодну пору без шапки призводить до розвитку менінгіту. Лікар вважає, що поняття застаріло. За його словами, в горлі людей може жити безліч бактерій, у тому числі ті, які викликають менінгіт, – проте було б помилкою стверджувати, що кожна людина зіткнеться з цим захворюванням, перебуваючи на холоді без шапки.

Водночас лікар зауважив, що тривале перебування на холоді без шапки може сприяти простудним явищам верхніх дихальних шляхів. Ризик захворювання збільшується, якщо вийти на вулицю з мокрою головою після відвідування басейну або сауни.

Джерело: МедікФорум