Як пережити холод з мінімальним збитком для здоров’я? Цікаві факти допоможуть Вам злегка підкоригувати свою поведінку і відносини Ваші з холодом будуть розвиватися по-іншому.

1. Історики знайшли докази, що в 401, 1011 і 1620 роках морози стояли такі, що Чорне море цілком замерзало. Як виживали? Перевірено, що при несильному вітрі чоловік, одягнений по-зимовому, може витримати до мінус 70 градусів.

2. Людина, одягнена багатошарово, менше мерзне через те, що прошарки повітря утримують тепло. Так що нинішня мода з усіма цими светрами, надітими на реглани або сорочки – класне рішення для холоду.

3. Обмороження може наступити вже при – 6 градусах.

4. При температурі нижче мінус 20 ° C можуть виникати миттєві контактні обмороження (при зіткненні з металевими предметами шкіра «прилипає» до них).

5. Міжнародна федерація лижного спорту не рекомендує проводити офіційні змагання при мінус 17 ° C. У школах заборонено проводити уроки фізкультури на вулиці вже при – 15.

6. Навіть у абсолютно здорових людей можуть виникнути проблеми з серцево-судинною системою, якщо вони відчувають фізичні навантаження в мороз. Зниження температури на кожний градус протягом доби призводить приблизно до 200 додаткових серцевих нападів у країні.

7. Голодна людина на морозі швидше мерзне. У холодну пору року треба їсти м’ясо, рибу, жири, вершкове масло. Ці продукти калорійні і повільно перетравлюються. Скасуй монодієту.

8. На вулиці краще пити гарячий чай з лимоном або молоко з медом, а не каву.

9. Курити на морозі також протипоказано. Нікотин діє судинозвужовально, а це загрожує серйозними захворюваннями серця. Крім того, підраховано, що у курців північних країн захворювання легень виникають на 10-15 років раніше.

10. Вживання продуктів, що містять вітамін С (кващеная капуста, лимони, ківі) не тільки зміцнює імунітет, але і покращує мікроциркуляцію крові, а, значить, допомагає зігрітися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ МИ ХВОРІЄМО ПІСЛЯ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ

ЧОМУ МЕРЗНУТЬ НОГИ? ЩО РОБИТИ?

МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ, ЧОМУ ЖІНКИ МЕРЗНУТЬ СИЛЬНІШЕ ЗА ЧОЛОВІКІВ