Багато приймають душ щодня. Це не тільки допомагає змити з шкіри бруд і омертвілі клітини, але і розслабитися. Однак фахівці вважають, що приймати душ занадто часто і довго шкідливо для здоров’я.

У бесіді з Express лікар-косметолог доктор Рекха Тейлор розповіла, що щоденний душ негативно впливає на стан шкіри. За її словами, вода видаляє натуральні масла і змиває з шкіри Природні бактерії і мікроорганізми, які підтримують імунну систему.

Цю точку зору поділяють і інші фахівці. Вони відзначають, що особливо шкіра страждає в тих випадках, коли душ гарячий. Крім погіршення імунної системи, видалення природних бактерій з шкіри може викликати такі проблеми:

  • сухість, дратівливість і свербіж;
  • шкірні інфекції та алергічні реакції (через суху і потріскану шкіру легше проникають бактерії і алергени).

У зв’язку з цим фахівці дали загальну пораду щодо прийняття душу – чим коротше, тим краще. При цьому деякі експерти вважають, що для душу досить і п’яти хвилин. Що стосується частоти прийняття душу, то буде досить робити це кілька разів на тиждень, але не кожен день.

Доктор Тейлор додала, що відмова від щоденного душу покращує якість і стан шкіри. Причина також криється в маслах-якщо не змивати їх під частим душем, вони беруть участь в процесі регенерації шкіри, допомагаючи краще утримувати вологу.

Більш того, природний захист шкіри можуть порушувати і косметичні продукти для душу. Спеціалістка пояснила, що шкіра складається з мікробіома – це термін, який використовується для опису всіх організмів, що мешкають на шкірі. Сюди входять бактерії, грибки, віруси. “Якщо цей баланс мікроорганізмів змінити за допомогою гелю для душу і надмірного миття, шкіра може втратити свої природні захисні механізми”, – сказала Тейлор.

Вона додала, що тривалий і щоденний душ може посилити симптоми у людей з шкірними захворюваннями, такими як псоріаз або екзема.