З наближенням все більш істотних холодів підвищується ризик захворіти застудою і грипом. Як посилити захисні функції організму і не піддатися підступним інфекціям?

Багато восени починають пити таблетки-імуномодулятори, проте ці засоби викликають безліч зауважень у лікарів і до того ж показані далеко не всім. З доступних засобів, на думку фахівців, одними з найкращих помічників імунітету у справі протидії вірусам є прянощі – імбир, кориця, куркума, лавровий лист, хрін та інші. Медик рекомендують додавати їх чи не в усі страви і напої.

Якомога частіше в цю пору року терапевти радять пити чай з імбиром. За кількістю мікроелементів, сприятливо діючих на імунітет, цьому напою немає рівних.

Крім того, корисні трав’яні настої. Найбільш ефективні адаптогени – це ехінацея, женьшень, кульбаба, китайський лимонник, звіробій та інші. За словами науковців, питво цих трав активізує синтез РНК і білків, стимулює роботу вегетативної та ендокринної систем.

Також для підтримки хорошого здоров’я рекомендується вживати в їжу продукти, насичені вітамінами A, E, C. Ці речовини сприяють виробленню клітин тимуса (вилочкової залози), висока концентрація яких забезпечує організму здатність не піддаватися шкідливому впливу проникаючих в нього мікроорганізмів. Нагадаємо, що вітамін А міститься в моркві, шпинаті, ягодах шипшини, Вітамін Е – в рослинних оліях, вітамін С – в лимонах, апельсинах, грейпфрутах, яблуках, ківі.

Ще відмінно підтримують імунітет цинк (цільне зерно, пивні дріжджі), селен (зерновий хліб, часник), залізо (гречка, печінка).

Крім цього терапевти радять ходити або бігати не менше 30-40 хвилин щодня – найкраще, в зелених зонах. Така активність чудово тренує серцево-судинну та імунну системи організму, підвищуючи його опірність хворобам.

Джерело: МедікФорум