Суха шкіра, тріщини в куточках рота або опухлі очі: все це можна вказувати на порушення в організмі, пов’язаними з дефіцитом життєво важливих речовин. Про це розповіла дерматолог Яель Адлер (Німеччина).

«Наша шкіра і обличчя – зрадники. Вони незмінно реагують на різні проблеми в організмі. Глянувши в дзеркало, можна сказати, наскільки ми перевтомлені, або що нам не вистачає важливих вітамінів і мінералів», – говорить доктор Адлер.

За словами дерматолога, п’ять ознак на обличчі можуть вказати на брак життєво важливих речовин.

Тріщинки в куточках рота. Так звані заїди можуть виникати на тлі дефіциту цинку, заліза або вітаміну B12. До таких тріщинок часто бувають схильні вегетаріанці або вегани, організм яких не отримує в потрібній мірі м’ясо, рибу і молочні продукти.

Бліда шкіра. Коли особа постійно бліде, це вказує на дефіцит заліза. У цьому може бути винен відмова від м’яса, у жінок – сильна місячна кровотеча.

Підвищена сухість шкіри. Коли організму бракує цинку, вітамінів А і Е, але особливо біотину (вітамін В7), шкіра швидко втрачає вологу, сохне і навіть стає лупиться. Біотин міститься в бананах, арахісі, яловичої печінки або вівсянці. Біологічно активні добавки з біотином також корисні для волосся, відзначає Яель Адлер.

Запалення, прищі. Ці шкірні реакції обумовлені недоліком вітаміну D, омега-3 жирних кислот, селену або цинку. Відповідно, у вигляді терапії слід якомога частіше бувати на сонці, вживати в їжу жирну рибу, насіння льону, корисні жири.

Провисання шкіри обличчя. Для пружності шкіри важливо отримувати досить кремнію і амінокислот. Кремній міститься в картоплі, овочах і зернах, а амінокислоти – в м’ясі, горіхах, вівсянці.

Джерело: МедікФорум