Представники Всесвітньої організації охорони здоров’я дали обнадійливий прогноз спаду інтенсивності розповсюдження Еболи. На думку експертів, це має відбутися в першій половині 2015 року. А поки організація шукає методи швидкої діагностики вірусу.

Експерт департаменту з контролю за епідемічними захворюваннями ВООЗ П’єр Форменті припустив, що в 2015 році відбудеться спад захворюваності лихоманкою Ебола. Але для того, щоб запобігти її поширенню, необхідно розробити метод швидкої діагностики захворювання. Зазвичай такі тести створюються протягом 10 років, але в даному випадку організація постарається скоротити процес до півроку. За словами Форменті, технічно це можливо.

– Ми розглядаємо ситуацію, в якій опинимося через чотири-шість місяців, коли випадки зараження, сподіваюся, різко підуть на спад, – сказав представник ВООЗ.

На даний момент діагностика лихоманки Ебола проводиться спеціально навченим персоналом, адже її симптоми не унікальні. Щоб точно визначити наявність вірусу в організмі, необхідно провести дорогий аналіз крові за допомогою складного устаткування. На одне транспортування зразків крові в лабораторію йде близько шести годин, приблизно такий же час займає і сам аналіз. Таке зволікання не дозволяє відразу ізолювати хворого, за рахунок чого і відбувається поширення захворювання.

Читайте також:  Погіршення зору з віком: чи можна виправити

Експерти ВООЗ сподіваються, що найближчим часом розроблять швидкий і недорогий метод діагностики, який буде займати не більше 30 хвилин. Тест повинен підходити для використання в периферійних клініках, не обладнаних лабораторією, і відповідати вимогам біобезпеки. Тільки в цьому випадку можна буде переломити ситуацію з епідемією.

За останніми даними, число заражених лихоманкою Ебола перевищила 13 тисяч осіб. Жертвами смертельного вірусу стали більше 5 тисяч осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВООЗ: ЛЮДСТВУ ЗАГРОЖУЮТЬ ЧОТИРИ ЕПІДЕМІЇ ОДРАЗУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News