Поінформованість про симптоми жирової хвороби печінки має вирішальне значення, оскільки раннє виявлення може зупинити прогрес захворювання до рубцювання печінки та її недостатності.

Роботи печінки не завжди виявляються на ранніх стадіях, внаслідок чого багато пацієнтів не підозрюють про них.

Викликає тривогу те, що дослідження попереджають, що більш ніж кожна третя доросла людина живе із захворюванням печінки, яке може підвищити ризик серцево-судинних захворювань, раку або діабету 2 типу.

Відома як жирова хвороба печінки, або скорочено НАЖБП, вона може бути викликана ожирінням, високим рівнем цукру в крові та високим рівнем жирів у крові, що часто підкреслюється неправильним способом життя.

Лікар-гепатолог поділився п’ятьма попереджувальними ознаками жирової хвороби печінки, які можна побачити на обличчі.

Хоча НАЖБП зазвичай не викликає помітних проблем на ранніх стадіях, симптоми можуть з’явитися, коли печінка починає відмовляти.

Рекомендовано звернути увагу на такі тривожні сигнали:

  • Жовта шкіра та жовті очі
  • Червона шкіра
  • Дрібні нитки вен
  • Розацеа
  • Восковий вигляд.

Ці симптоми з’являються, коли ваша печінка починає відмовляти, і вказують на те, що ваш організм намагається очистити різні види відходів.

“Жовтяниця, через яку шкіра і очі стають жовтими, виникає через підвищення рівня білірубіну в організмі”, – сказав лікар.

Якщо печінка перестає функціонувати належним чином, білірубін не вивільнятиметься належним чином. Якщо коричнево-жовтий пігмент жовчі вище очікуваного, колір вашої шкіри та білків очей може змінитися.

Проконсультуйтеся зі своїм терапевтом, якщо вас турбує здоров’я печінки.

“Симптоми в очах виявляються на пізніх стадіях захворювання печінки, тому вам необхідно звернутися за медичною допомогою, якщо ви почнете їх помічати”.

Експерт додав, що дотримання здорової дієти та обмеження споживання алкоголю є «важливими» кроками на шляху до підтримки здоров’я та функціонування печінки.

Продукти, які можуть призвести до жирової хвороби печінки

Від шматочків чіпсів, покритих майонезом, до жирних гамбургерів із кетчупом, люди не застраховані від зачарування фаст-фуду. Якщо кожен п’ятий прийом їжі є фаст-фудом, то у вас вищий ризик розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖБП).

Якщо люди їдять один раз на день у ресторані швидкого харчування, вони можуть думати, що не завдають жодної шкоди.

“Однак, якщо цей один прийом їжі дорівнює хоча б одній п’ятій їх денної норми калорій, вони наражають свою печінку на ризик”.

Споживання фаст-фуду зросло протягом останніх 50 років, незалежно від соціально-економічного статусу.