Це вам не метелики в животі!

Емоції через край

Шаленою енергією, яка з’являється у нас на самому початку закоханості, ми зобов’язані гормону стресу кортизолу. Його різке і стабільне підвищення сприяє зниженню іншого гормону-нейротрансмітера серотоніну, що допомагає боротися з перепадами настрою.

При такій комбінації — високий кортизол і низький серотонін — виникає відчуття, що емоції просто б’ють через край. Це і дозволяє нам відчути всі принади назріваючої любові.

Відчуття ейфорії

Закохану жінку можна дізнатися по характерному відсутньому погляду. Все просто – вона зараз живе в своєму світі в стані абсолютного щастя. Ці яскраві емоції дарує нам гормон допамін, який активізує роботу відділів мозку, що відповідають за отримання приємних відчуттів — схожих на ті, що виникають при прийомі алкоголю або наркотичних речовин.

А якщо справа дійшла до дотиків, на них організм реагує посиленим виробленням окситоцину — «гормону кохання», який дає відчуття миру і спокою.

Любов сліпа

Цей крилатий вислів знайшов наукове підтвердження – правда, лише частково. Коли ми закохуємося, мозкові центри, що відповідають за критичну оцінку оточуючих людей, просто вимикаються, вважають в Гарвардському неврологічному інституті. Є й ще одне дослідження, яке підтвердило, що, коли ми дивимося на предмет обожнювання, наші зіниці розширюються, позбавляючи нас чіткого зору.

Зміна голосу

Вважається, що коли ми розмовляємо з людиною, яка нам по-справжньому подобається, тональність голосу змінюється. Вчені вирішили перевірити, чи так це. Виявилося, що чоловіки дійсно починають басить, а жінки — навпаки, говорити голосом на тональність вище природного.

Ліки від болю

Любов може принести біль, а може і від нього позбутися. У 2010 році було проведено цікаве дослідження. Групі добровольців, що знаходилися в романтичних відносинах не більше дев’яти місяців, запропонували виконати три завдання, кожне з якого супроводжувалося легким заподіянням болю.

Випробуваним спочатку потрібно було подивитися на фотографію партнера, потім розглянути фотографії добре знайомого і близької людини, а потім взяти участь у словесній грі з вже доведеним знеболюючим ефектом. Виявилося, обличчя коханої людини відволікає від болю не гірше спеціально розробленої гри в асоціації.

Захист від застуди

Якщо ви хворі любов’ю, застудою вам вже не захворіти! Згідно з результатами дослідження, проведеного в Університеті Карнегі-Меллона, підтримка і турбота люблячого людини — а особливо його часті обійми — підвищують опірність організму до інфекцій. Вчені порівняли дані учасників експерименту і з’ясували, що люди, у яких в особистому житті панує любов і щастя, рідше хворіють застудою.

Розквіт творчості

Любов і хіть впливають на творче мислення по‑різному. Щоб довести це, вчені розділили випробовуваних на дві групи. Одну попросили уявити прогулянку з коханим, а іншу — уявити секс з привабливим партнером. Контрольну групу попросили намалювати собі картину прогулянки на самоті. Після цього всім учасникам потрібно було виконати ряд завдань, які задіяли творче та аналітичне мислення.

Учасники, які думали про любов, добре впоралися з творчими завданнями, а представляли секс отримали по них найнижчі оцінки. Зате у вирішенні аналітичних завдань вони проявили себе на ура.

Здорове серце

Хочете здорове серце? Любіть! Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Annals of Behavioral Medicine, у людей, які щасливі у шлюбі, рідше спостерігаються такі захворювання як гіпертонія і депресія.

Швидке одужання

Любов не тільки захищає від хвороб, але і допомагає швидше відновити здоров’я. Так, група американських вчених відібрала 37 пар, що погодилися на нанесення невеликих ран в область передпліччя. Фахівці, які працювали з учасниками, з’ясували, що у партнерів з більш міцними і ніжними відносинами рани заживають швидше. Ті учасники, які часто сварилися і менше підтримували один одного, показали гірші результати.

Джерело: Домашний очаг