Лікар попередив, що пристрасть до їжі, насиченої вуглеводами, що швидко засвоюються, може сприяти ожирінню печінки.

З пояснень лікаря загальної практики Михайла Петрика випливає, що надто активне споживання деяких продуктів підвищує ризик виникнення жирового гепатозу – патологічного стану, що означає надмірний вміст жиру у тканинах печінки. Особливо небезпечною в цьому плані є любов до продуктів, що містять насичений жир, – популярним в українців ковбаси та сосискам, морозиві, м’ясу, жирним молочним продуктам.

«У любителів їжі, багатої на тваринні жири, розвиток жирового гепатозу проходить на 50 відсотків швидше, ніж у інших», – попередив Петрик.

Читайте також:  Які захворювання очей збільшують ризик деменції

Інший популярний вид продуктів, здатних викликати ожиріння печінки – ті, що насичені «швидкими» рафінованими вуглеводами. Насамперед, це різноманітні ласощі готового виробництва (особливо такі, чий склад містить фруктозу), вироби з білого пшеничного борошна.

«Пацієнти, в раціоні яких переважають випічка, макарони, солодощі та солодкі фрукти, на 33 відсотки частіше страждають на жировий гепатоз», – уточнив терапевт.

Петрик додав, що оздоровленню печінки сприяють продукти з високим рівнем жирних ненасичених кислот – рослинні нерафіновані олії, горіхи, авокадо.

Водночас, наголосив лікар, щоб уникнути ожиріння печінки, важливо не переїдати в принципі – корисними продуктами також.