Незважаючи на заклики їсти менше солі, виключати її з раціону не можна. Більш того, солоні продукти (конкретно, огірки) можуть принести здоров’ю чимало користі.

Про те, якими плюсами володіють звичайні солоні огірки, розповіла експерт-дієтолог Меган Рузвельт. За словами фахівця, соління відрізняються досить низьким вмістом поживних речовин, але в той же час в них присутні корисні бактерії.

Діють як пробіотики. Ферментовані солоні огірки діють як пробіотики, тобто, сприяють зростанню корисних бактерій в ШКТ, здатних поліпшувати травлення, запобігати діареї і запорам, знижувати ризик колоректального раку, захищати від розвитку алергії, не допускати розвитку негативних неврологічних процесів (депресії, тривожності, деменції).

Читайте також:  5 простих порад , як зміцнити спину

Відновлюють електроліти. Ці солі, необхідні для здійснення активних функцій організму, вимиваються з нього при зневодненні, лихоманці, блювоті, а також після інтенсивних тренувань. Один з плюсів солоних огірків – їх розсіл допомагає відновлювати рівень електролітів.

Допомагають контролювати цукор в крові. Наявні наукові дані говорять про те, що соління, які готуються в розсолі на основі оцту, можуть допомагати контролювати рівень цукру в крові, уповільнює травлення після їжі.

Допомагають при м’язових судомах. За даними дослідження, опублікованого журналом Medicine & Science in Sports and Exercise, черговим плюсом розсолу з-під солоних ферментованих огірків для здоров’я є його властивість допомагати купірувати м’язові судоми. Імовірно, це відбувається через специфічні сигнали, які смакові рецептори посилають до нервових закінчень.

Читайте також:  Лікар назвав 5 речей завдяки яким проживете на 10 років довше

Служать джерелом антиоксидантів. Як і всі фрукти і овочі, солоні огірки містять антиоксиданти – речовини, які протистоять дії вільних радикалів, що ушкоджують цілісність клітинних структур і сприяють прискореному старінню і раку.

На закінчення експерт зазначила, що солоні огірки можуть стати відмінним доповненням до раціону за умови помірного вживання – надмірне споживання розсолу загрожує виникненням метеоризму, болю в шлунку і діареї. Якщо є такі проблеми зі здоров’ям, як діабет, порушення обміну речовин, подагра, гіпертонія, вживання солоних огірків дозволяється тільки після консультації з лікарем.

Джерело: МедікФорум