Можливо, ви теж використовуєте при прийомі душу занадто гарячу воду, або занадто довго тримайте на шкірі мильну піну. Ми пишемо про ті помилки, які часто вчиняються людьми під час цієї поширеної гігієнічної процедури.

Гаряча вода. Використання гарячої води може викликати небажані реакції, привести до того, що шкіра буде відчувати себе сухою, щільною і запаленою. Звичка приймати гарячий душ руйнує ліпідний бар’єр шкіри, провокує посилення випаровування і позбавляє шкіру речовин, потрібних для відновлення і захисту.

Мильна піна. Занадто довге перебування будь-якого засобу для душу на шкірі може привести до сумних результатів. Від гелів для душу до шампунів – більшість миючих засобів, що використовуються при прийомі душу, повинні знаходитися на шкірі максимум кілька секунд. Залишаючись на більш тривалий час, вони можуть викликати сухість і роздратування шкіри голови і тіла.

Мочалки. Завдяки вологому середовищі у ванній кімнаті можуть легкістю розмножуватися серйозні бактерії. Багаторазове використання однієї і тієї ж мочалки з люфи може привести до зростання бактерій і цвілі, здатних викликати роздратування шкіри і навіть інфекції.

Занадто довгий прийом душа. Якщо шкіра схильна до сухості або дуже чутлива, то занадто довге перебування під проточною водою може привести до дискомфорту. Щоб рівень гідратації шкіри не знижувався, важливо, щоб душ був коротким.

Не полоскати бритву. Якщо при прийомі душа використовується бритва, її обов’язково потрібно потім прополоскати і висушити леза. Люди нерідко ігнорують ретельне миття лез, але така звичка веде до накопичення на них бактерій і цвілі, які в кінцевому підсумку потрапляють на шкіру.

Не закривати кришки миючих засобів. Все-таки кришки на різних пляшечках і баночках існують не дарма. На всіх упаковках у ванній кімнаті кришки повинні обов’язково щільно закриватися, а самі засоби бажано зберігати в сухому і темному місці, наприклад, в шафі. Відкриті кришки можуть стимулювати проникнення різних мешкають у ванній кімнаті бактерій в продукт, його забруднення. Засіб, який містить бактерії може потім потрапляти на шкіру і в організм.