Ризик смерті для літніх пацієнтів зростає, якщо показники тиску виявляються нижче 140/90 міліметрів ртутного стовпа, встановили фахівці з Німеччини.

Зазвичай медики застерігають про небезпеку підвищеного тиску, але дослідження вчених з Берлінського медичного університету представило дані про те, що тиск нижче 140/90 міліметрів ртутного стовпа також може негативно позначатися на стані людей. Зокрема, фахівці встановили, що при таких показниках тиску зростає ризик смерті у літніх пацієнтів старше 80 років та тих, хто переніс раніше інсульт або інфаркт міокарда.

Авторами проекту було проаналізовано стан понад 1600 чоловіків і жінок віком від 70 років, що лікувалися від гіпертонії. Дослідники встановили, що за порогом 80-річчя літні люди з тиском нижче 140/90 міліметрів ртутного стовпа вмирали на 40% частіше тих, чий тиск був вище цього рівня. Така ж тенденція спостерігалася серед пацієнтів, які перенесли в минулому інфаркт міокарда або інсульт, – для них тиск нижче 140/90 також виявився пов’язаним з підвищеним ризиком смерті. При цьому експертами були враховані фактори прийому ліків, ймовірних хвороб нирок, складу крові і сечі, а також шкідливих звичок.

Дослідники мають намір з’ясувати, які механізми обумовлюють асоціацію між зниженим тиском і підвищеним ризиком смерті в літньому віці.

Джерело: МедікФорум