Лікар сказав, що наслідки остеопорозу можуть бути руйнівними, але це захворювання «виліковне і запобіжне».

Щорічно відбувається величезна кількість переломів, пов’язаних із остеопорозом, і щомісяця відбуваються мільйони смертей внаслідок перелому стегна.

Остеопороз «оборотний», вважає лікар-терапевт.

Що таке остеопороз?

Остеопороз – це коли кістки поступово стають тендітнішими.

«Правильне поєднання змін способу життя, дієтичних змін та фізичних вправ може зупинити прогресування втрати кісткової маси, а в деяких випадках навіть збільшити густину кісткової тканини. Хоча профілактика справді є найкращим способом дій, є важливі кроки, які можуть допомогти, якщо у вас вже є це захворювання», — каже лікар-терапевт Арсеньєва Елеонора.

Читайте також:  При анемії та падінні рівня гемоглобіну потрібно перевіритись на рак

Симптоми остеопорозу

На ранніх стадіях втрати кісткової маси симптомів зазвичай немає. Однак, якщо ваші кістки пошкоджені, у вас можуть виникнути такі симптоми остеопорозу:

  • Біль у спині, спричинений руйнуванням або переломом хребців.
  • Поступова втрата зросту.
  • Посутулена поза
  • Легше ламаються кістки.

Рівні гормонів

“Одним із найсильніших факторів ризику є зниження рівня естрогену у жінок у період менопаузи”.

Лікування раку простати у чоловіків та раку молочної залози у жінок може прискорити втрату кісткової маси. Гіпертиреоз чи надмірне вироблення гормонів щитовидної залози також може викликати втрату кісткової маси.

Поради лікаря-терапевта щодо запобігання і навіть зверненню остеопорозу

Читайте також:  Чому з'являються синці та набряки під очима

Отримання достатньої кількості кальцію та вітаміну D є важливою частиною профілактики остеопорозу та інших пов’язаних з ним захворювань, що сприяють зростанню кісток та підтримці їхнього здоров’я.

Їжте багато фруктів та овочів, це піде на користь не тільки здоров’ю кісток, а й здоров’ю загалом. Кістки також можна зміцнити за допомогою фізичних вправ, тому для покращення сили рекомендується займатися фізичними вправами не менше двох з половиною годин на тиждень.

“Профілактику остеопорозу та здоров’я кісток можна покращити у будь-якому віці – не думайте, що вже надто пізно, і зверніться до терапевта за порадою про те, як покращити здоров’я кісток”.

Читайте також:  Нутриціолог назвав десерти, якими можна насолодитися, якщо високий холестерин

Щоб перевірити щільність вашої кісткової тканини та загальний стан кісток, можуть бути проведені тести, що означає, що ви зможете отримати уявлення про свою ситуацію і про те, чи потрібно робити які-небудь дії. Запитайте свого лікаря, де і коли ви можете пройти тест на щільність кісткової тканини.

«Профілактику остеопорозу та здоров’я кісток можна покращити у будь-якому віці. Не думайте, що вже надто пізно, і проконсультуйтеся з терапевтом чи медичним працівником за порадою про те, як покращити здоров’я ваших кісток», – стверджує лікар.