Темні кола, що постійно з’являються, і набряки під очима і на обличчі вимагають лікування. Це не простий косметологічний дефект. Зміни кольору шкіри області обличчя можуть бути пов’язані з порушеннями у роботі організму.

Ділянку під нижнім століттям фахівці називають періорбітальною зоною. Шкіра там украй чутлива, пронизана великою кількістю дрібних судин. Якщо в організмі починається збій, це відбивається насамперед на області навколо очей.

Лікар-косметолог та дерматовенеролог Вікторія Семагіна пояснила різницю між синцями та мішками під очима. Синяки характеризуються лише зміною кольору шкіри поруч із нижньою повікою. Ця область може стати синього, фіолетового, сірого і навіть коричневого відтінків. Як правило, темні кола – наслідок погіршення якості шкіри обличчя.

Читайте також:  Названо ягоду, яка допомагає зберегти зір в літньому віці

Мішки під очима – це набряки, ущільнення, які сигналізують про проблеми всередині організму, наголосила лікарка.

Лікар пояснила, що основною причиною появи синців є витончення капілярів. Саме на цьому фоні відбуваються зміни у кольорі шкіри. На цей процес може вплинути багато факторів. Найпоширеніший – недосипання.

Крім того, колір шкіри навколо очей може спочатку бути темнішим, тобто від народження через природну тонкість шкіри та близьке розташування судин до поверхні. Темні плями також виникають через нестачу рідини в організмі, на тлі вікових змін, через кисневе голодування, яке виникає внаслідок відсутності прогулянок на свіжому повітрі, а також через шкідливі звички та механічну дію, коли людина постійно тре очі.

Читайте також:  5 жирів, які корисні для організму

Лікар порадила налагодити порядок дня: відрегулювати сон, нормалізувати харчування, збільшити кількість прогулянок. Якщо синці обумовлені спадковою схильністю, варто звернутися до косметолога за консультацією.

Семагіна розповіла, що існує безліч процедур, які допомагають позбавитися темного кольору на нижніх повіках. Але всі вони проводяться з певною періодичністю – приблизно раз на півроку.

А от мішків під очима позбутися не так просто. Набряки – це реакція організму на внутрішні зміни. Серед них можуть бути:

  • малярний жир – накопичується в зоні повік після 35 років при набряково-деформаційному типі старіння шкіри;
  • патології щитовидної залози, нирок, серця, алергія, залізо-дефіцитна анемія;
  • перенапруга очей та інші офтальмологічні проблеми;
  • зловживання алкоголем;
  • спадковість;
  • неправильне становище голови під час сну;
  • малорухливий спосіб життя.
Читайте також:  Лікар назвав 10 продуктів, які допоможуть жити довше, включаючи вино та шоколад

Семагіна порадила записатися до лікаря та здати базові аналізи, щоб розібратися у причині появи набряків. Якщо ніяких проблем в організмі немає, то йдуть косметологічні процедури.