Шведські вчені відкрили стійкий зв’язок, що існує між деякими смертельними захворюваннями і різними групами крові. Дана залежність виявлена при обстеженні понад 5 млн пацієнтів, відзначена також різна швидкість згортання крові.

Дослідники відзначили, що їм вдалося зафіксувати порушення в згортанні крові у людей, що мають першу групу, в той же час чоловіки і жінки з другою групою частіше уражаються тромбозами.

Дану недугу вважають вкрай небезпечним, так як він в ряді випадків може привести до прискореного летального результату. Люди, які мають третю групу крові з негативним або позитивним резус-фактором, менш інших схильні до можливого утворення каменів у нирках.

В рамках іншого дослідження група вчених з США довела, що пацієнти, що володіють другою групою крові, більше за інших схильні до алкоголізму. Найбільш стійкими до надмірного вживання слабких і міцних алкогольних напоїв виявилися ті особи, хто є носієм першої групи крові.

Вчені також проводять різні дослідження, що мають відношення до груп крові і ймовірності ураження організму всілякими захворюваннями, включаючи смертельними. В ході тривалих спостережень виявлено, що підвищений ризик захворіти на рак шлунка мають ті пацієнти, які є носіями другої групи крові.