Жінки кожен місяць чекають «ці дні» і радіють, що вони почалися з графіком, без затримок. А ще, ми всі знаємо ці пульсуючі постійні та судомні болі, які приходять з ними. Причина болю в тому, що ваша матка стискається, щоб допомогти виштовхнути шар епідермісу протягом вашого періоду. Гормональні речовини, звані простагландинами, які частково винні в болю і запалені, викликають скорочення м’язів матки. Таким чином, більш високі рівні простагландинів пов’язані з більш суворими менструальними судомами. Деяким жінкам судоми можуть навіть заважати працювати, навчатися або займатися повсякденними справами. Близько трьох з чотирьох жінок відчувають менструальні болі, і кожна десята жінка переживає серйозні судоми.

Ймовірно, ви знайомі з болем під час періодів. Ви також можете відчувати біль в середині циклу під час овуляції.
Ми вирішили з’ясувати, що саме викликає і полегшує судоми.

Що викликає менструальні судоми?

Дослідження показують, що біль, пов’язаний з менструальним циклом, викликаний простагландинами – гормоноподібними речовинами, які допомагають ендометрію виходити.

Якщо у вас виникають передменструальні судоми, час початку судом зазвичай буде приблизно однаковим, але вони можуть відрізнятися за інтенсивністю від циклу до циклу. Поки неясно, що викликає біль під час овуляції. Це може бути через розрив фолікула яєчника, але, в будь-якому випадку, це теж природний біль. Він може відчуватися на якійсь одній стороні — там, де знаходиться яєчник, з якого вийшла яйцеклітина.

Як полегшити менструальні судоми

Нестероїдні протизапальні препарати, такі як ібупрофен, блокують виробництво простагландинів і, як було доведено, є ефективним знеболювальним засобом під час менструації. Це перші препарати, на які варто звернути увагу.

Є також дані про методи знеболювання, не пов’язаних з фармацевтикою. Було показано, що тепло (наприклад, теплова подушка або пляшка з гарячою водою), настільки ж ефективні, як НПЗП і аспірин.

Також були вивчені трав’яні засоби, фізичні вправи, дієтичні зміни і голковколювання, хоча результати були багатообіцяючими, тут потрібно більше досліджень, лікарі не можуть рекомендувати ці методи, оскільки не так однозначно.

Деякі люди можуть використовувати гормональні контрацептиви для полегшення і запобігання менструальних судом. Проте це варто робити лише у разі, якщо ваш лікар призначить вам таке лікування.

Який менструальний біль є «нормальним»?

Знайомство з симптомами болю корисно, коли ви підозрюєте, що щось може бути неправильним. Важливо розуміти, який менструальний біль для вас норма, а який є відхиленням.

Тяжкі судоми або хронічний тазовий біль може бути симптомом ендометріозу . Біль, випробовуваний людьми з ендометріозом, відрізняється від нормальних менструальних спазмів і включає виділення ендометріоподібної тканини, яка росте за межами матки. Ця тканина реагує на гормональні коливання в організмі точно так само, як ендометрій, який може зростати, кровоточити і дратувати навколишні тканини. Це може створити запальну середу і викликати зростання спайок.

Якщо ви все-таки впевнені, що ваш біль є варіантом норми, то можете починати вести боротьбу.

Методи боротьби з болем під час менструації
1. Вправи

Це може здатися трохи божевільним, і ви можете подумати — так, я ледь можу рухатися, не кажучи вже про вправи. Тим не менш, жвава ходьба або будь-який вид фізичної активності можуть допомогти полегшити біль у животі. Коли ви робите якісь аеробні вправи, ваше тіло активніше качає кров; це допомагає вивільнити ендорфіни для протидії простагландинам і зменшити ваші судоми. Вправи три-чотири рази на тиждень гарні для загального здоров’я вашого тіла, але це особливо важливо, якщо ви схильні до болючих менструальних судом.

2. Тримайте тепло біля живота

Тепло допомагає розслабити м’язи, які стискаються в матці, що є причиною болю. Є багато нагрівальних пристроїв, вони можуть бути гумовими або електричними, виберете те, що підходить вам. І навіть використання звичайної пластикової пляшки з гарячою водою і прикладання її до живота є альтернативою, якщо у вас немає готової грілки.

3. Пийте чай з ромашки

Дослідження опубліковані в журналі сільського господарства та хімії показали, що ароматний чай може знімати біль. «Зазвичай натуральні продукти, які використовуються дійсно містять хімічні речовини, які можуть мати цілющий ефект», – говорить Елейн Холмс, кандидат хімічних наук, член Імперського коледжу Лондона. Дослідження показало, що, ромашка призводить до збільшення гіппурата, який є природним протизапальним. Протизапальні препарати допомагають зменшити продукцію простагландинів, що полегшує менструальні судоми.

4. Переконайтеся, що ви отримуєте достатню кількість вітаміну D

Профілактика завжди краще, ніж лікування, тому переконайтеся, що у вашого тіла достатньо вітаміну D, важливо запобігати менструальні судоми. Дослідження показало, що високі дози вітаміну D призвели до значного зниження менструальних судом. Як повідомляє Health.com , «40 італійських жінок були розділені на дві групи: одна отримувала одиничну пероральну дозу 300 000 МО вітаміну D3, а інша отримувала плацебо за п’ять днів до очікуваного початку менструального циклу». У першій групі біль знизився на 41 відсоток, тоді як у групі плацебо не було змін у шкалі болю.

5. Отримуйте оргазм

Так, це так – оргазми допомагають полегшити всі види болю, включаючи менструальні судоми. Перед оргазмом матка більш розслаблена, і в момент кульмінації збільшується кровотік, що допомагає зняти судоми. Органи полегшують біль завдяки випуску ендорфінів, які допомагають вам почувати себе миттєво краще. Вони також допомагають розслабити ваше тіло.

6. Голковколювання

Голковколювання є складовою частиною традиційної китайської медицини, яка включає в себе проштрикування шкіри за допомогою маленьких голок для стимуляції в певних точках. Дослідники зі східної лікарні Медичного центру Університету Кюнг Хі в Південній Кореї виявили, що акупунктура може надати позитивний вплив на менструальний судоми.