Експерти в області схуднення дали 5 дієтичних порад, що стосуються здорового травлення. Вони допоможуть у нелегкій боротьбі за струнку талію.

1. Більше продуктів з харчовими волокнами. Налягайте на фрукти, овочі та рослинні продукти харчування, що містять багато харчових волокон. Волокна не тільки сприяють нормальному травленню і руху кишечника, але і забезпечують стан ситості на тривалий період. А через це ми рідше тягнемося до різного роду закусок, згодом призводить до зайвої ваги.

2. Підтримуйте баланс між приготованими і сирими продуктами. Так, якість сирих продуктів в наші дні може вселяти побоювання. Ніхто не знає, яка кількість хімікатів використовувалася при їх приготуванні. Однак якщо у вас є доступ до натуральних продуктів, то намагайтеся включати їх в свій раціон частіше, поєднуючи з приготованими. Це корисно для процесів травлення. Крім того, обов’язково залишайте хоч трохи місця в животі при кожному прийомі їжі і не наїдайтеся досхочу ніколи.

3. Не переборщуйте після 7 вечора. Наука давно довела, що з певного періоду дня наш метаболізм сповільнюється. Чим пізніше ви приймаєте їжу, тим важче для нашого організму її розщепити і перетравити. Ідеально, щоб вечеря закінчувався до 7 вечора, а пізніше ви вже нічого серйозного не з’їдали.

4. Не треба поєднувати непоєднувані страви. Неправильні харчові поєднання можуть негативно впливати на процеси травлення і призводити до нетравлення. Приміром, не потрібно поєднувати молоко і банани, яйця і молоко, сир і кислі фрукти.

5. Стимулюйте шлунковий сік. Ще Аюрведа говорила про те, що нам необхідно впливати на виділення шлункового соку. І якщо у вас виникли проблеми з травленням, то вони якраз, швидше за все, стосуються цього аспекту. Одним з кращих способів стимуляції виділення шлункового соку є пережовування шматочки свіжого імбиру з крапелькою лайма або дрібкою солі. Кумин або часник також непогані інгредієнти для стимуляції травлення. Звичайно, все це необхідно використовувати в помірних кількостях.