Причини печіння в горлі можуть бути самими різними: від гострих респіраторних захворювань та до неврозу гортані і глотки.

Печіння в горлі – неприємний симптом, який може бути викликаний різними порушеннями в організмі. Часто неприємні симптоми в горлі вказують на гострі респіраторні захворювання або ангіну, проте в ряді випадків це може бути проявом гастроентерологічних або навіть психічних порушень. Щоб точно розібратися в природі печіння в горлі необхідно звернутися до лікаря-терапевта. Надалі терапевт може направити пацієнта на додаткове обстеження до лікаря-гастроентеролога або ендокринолога.

Основні причини печіння в горлі

Фарингіт, ларингіт і ангіна

Фарингіт – це запалення слизової оболонки глотки. Основна причина фарингіту – це вдихання холодного або забрудненого повітря. Також виділяють інфекційний фарингіт, який провокується різними мікроорганізмами.

Ларингіт являє собою запалення слизових оболонок гортані, яке, як правило, пов’язане з простудними захворюваннями. Розвитку ларингіту сприяє переохолодження (або перегрівання) горла, а також вдихання забрудненого повітря через рот.

Гостре інфекційне захворювання горла з вираженим запаленням лімфатичного глоткового кільця називається гострим тонзилітом (або ангіною). Найчастіше захворювання викликається стрептококовою інфекцією. Якщо хворобу не до кінця вилікувати, то є небезпека розвитку хронічного тонзиліту, який в свою чергу може стати причиною захворювань серця, нирок і легень.

Гастрит і печія

Нерідко причиною печіння в горлі та / або стравоході стають гастроентерологічні захворювання. При гастриті спостерігається підвищена кислотність шлунка. Шлунковий сік, досягаючи слизових оболонок стравоходу, дратує їх, що і призводить до почуття печіння. Така ж картина спостерігається при печії.

Грижа стравохідного отвору

Якщо відчуття печіння в горлі виникає відразу після прийому їжі, то необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, особливо, якщо печіння в горлі поєднується з нудотою, рясною відрижкою і тяжкістю в області шлунка. Подібна симптоматика вказує на грижу стравохідного отвору. Дана патологія вимагає якнайшвидшої корекції, оскільки при ній відбувається утиск тканин шлунка навіть при незначних навантаженнях.

Алергія

Печіння в горлі може бути наслідком алергічної реакції організму на деякі компоненти, що містяться у вдихуваному повітрі. Наприклад, це може бути алергія на пилок, шерсть тварин, пил виробничих приміщень та інші компоненти. Для того щоб усунути печіння, необхідно уникати контакту з алергеном.

Невроз гортані і глотки

В даний час лікарі нерідко діагностують так званий невроз гортані і глотки. Дана патологія характеризується ураженням нервових закінчень, які знаходяться в м’язових і слизових тканинах. При неврозі гортані і / або глотки, крім почуття печіння, людина може відчувати труднощі з ковтанням їжі і води, а також вимовою деяких звуків. Причини подібного неврозу ще не до кінця вивчені. Передбачається, що такий невроз може мати бактеріальну або вірусну природу.

Надмірні голосові навантаження

Відчуття печіння і біль у горлі можуть виникати при надмірних голосових навантаженнях. Представники деяких професій (співаки, диктори та інші) часто можуть відчувати подібні симптоми.

Патології щитовидної залози

Печіння в горлі може бути симптомом дифузного зобу – захворювання щитовидної залози, що характеризується дифузним збільшенням щитовидної залози.

Що робити при печінні в горлі

Якщо ви впевнені в тому, що печіння в горлі є наслідком гострого респіраторного захворювання, то необхідно проводити часті полоскання ротоглотки слабким розчином солі або відварами лікарських трав. При виявленні гною на мигдалинах потрібно звернутися до лікаря, оскільки необхідна ідентифікація патогенного збудника і грамотна антибіотикотерапія. У всіх інших випадках з подібним симптомом також слід звертатися до лікаря-терапевта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ФАРИНГІТ АБО АНГІНА?

ПЕРШІННЯ В ГОРЛІ: ПРИЧИНИ, ЛІКУВАННЯ

ЛІКИ ВІД БОЛЮ В ГОРЛІ