Лікарі з Німеччини розповіли про поєднаннях ліків і продуктів харчування, які небезпечні або корисні для здоров’я. Ця інформація допоможе мільйонам громадян нашої країни.

Сотні тисяч українців приймають антикоагулянти на кшталт варфарину для того, щоб захистити себе від тромбів. Але якщо одночасно ви вживаєте в їжу якісь зелені овочі на зразок петрушки, броколі та шпинату, то тим самим ефект варфарину може бути значно знижений. Ось чому вкрай важливо стежити за своїм раціоном і не поєднувати ці ліки з зеленню. Крім того, негативним буде і поєднання варфарину з парацетамолом або ацетамінофеном. В даному випадку розріджує кров ефект варфарину може бути помітно посилений, що загрожує крововиливами, в тому числі і найважчим геморагічним інсультом.

Читайте також:  Ці п'ять продуктів не можна їсти відразу після покупки

Втім, існують поєднання, які можуть бути корисні для здоров’я. Наприклад, вітамін C підсилює вплив знеболюючих на зразок аспірину або парацетамолу, а також більш потужних опіоїдів. Можливо, це пояснюється протизапальним впливом даного вітаміну. Мільйони наших співвітчизників також приймають статини для зниження рівня поганого холестерину в крові. Виявляється, якщо одночасно пити коензим Q10, то ефект статинів буде ще більш вираженим.

Не менше число українців використовують ліки з групи інгібіторів АСЕ для зниження артеріального тиску. Можна домогтися більшого ефекту за рахунок одночасного прийому цинку у вигляді харчових добавок. Хороший ефект дає поєднання протигрибкових кремів з ехінацеєю, яка зміцнює імунітет проти різного роду інфекцій, а також кортикостероїдів, кальцію і вітаміну D, антибіотиків з пробіотиками, антибіотиків з вітаміном К або ферментом бромелайном.

Читайте також:  Японські вчені розкрили небезпеку модних дієт