Правильно підібрані продукти допомагають організму підтримувати активні процеси спалювання жиру навіть вночі, розповів лікар дієтолог, доктор медичних наук, професор Олексій Ковальков.

За словами дієтолога, інтенсивному спалюванню жиру вночі сприяє високий рівень гормону соматотропіну, який «виділяється під час сну і діє близько 50 хвилин». За цей час організмом можуть витратитися 150-200 грамів жирової тканини.

Однак активність жироспалюючого гормону соматотропіну блокується інсуліном. Відповідно, потрібно уникати значного вироблення інсуліну.

Дієтолог пояснив, що рівень інсуліну в крові зростає у відповідь на підвищення рівня цукру, яке провокується споживанням продуктів і страв, насичених вуглеводами. Такими дієтолог назвав розварені, м’які каші, а також більшу частину круп, фруктів і молочних продуктів. Ці продукти мають високий інсуліновим індексом і повинні вживатися до п’ятої-шостої години вечора, наголосив фахівець.

Також Ковальков назвав продукти, оптимально підходять для вживання ввечері і сприяють спалюванню жиру вночі.

“Віддавайте перевагу продуктам з низьким інсуліновим індексом – м’ясу, рибі, білку, морепродуктів і овочів”, – поділився рекомендацією фахівець.