Дані продукти містять інгредієнти, які прискорюють загоєння при травмах і одужання при нездужаннях.

Будь то операція або садно після випадкового падіння, певні продукти можуть допомогти прискорити відновлення тканин після отриманих пошкоджень. Це пояснюється тим, що вони містять компоненти, які ефективно зменшують запалення, покращують імунну функцію і, таким чином, допомагають швидше поправитися.

Птиця. Індичка і курятина містять цінні амінокислоти, включаючи глютамін і аргінін – обидві речовини відіграють ключову роль в загоєнні ран. Глютамін забезпечує клітинам, які беруть участь в процесі загоєння, особливий захист від інфекцій на етапі їх регенерації, а також чинить опір окислювальному стресу. Аргінін стимулює вироблення колагену, завдяки чому шкіра після пошкодження зростається рівномірно, без шрамів.

Читайте також:  Ендокринолог перерахувала захворювання, які провокують безпричинну втрату ваги

Хрестоцвіті овочі. Містять вітамін К, який необхідний для згортання крові, швидкого загоєння ран. До цього сімейства відносяться всі види капусти, але кале (кучерява капуста) містить особливо багато даного вітаміну. Ще один цінний інгредієнт капустяних-це глікозиди гірчичного масла, сполуки, які організм перетворює в ізотіоціанати. Останні зміцнюють імунну систему, пригнічуючи запалення, активуючи імунний захист і навіть вбиваючи ракові клітини. До того ж в капусті багато вітаміну С, без якого не гояться рани.

Квашена капуста. Будучи пробіотичною їжею, вона містить безліч бактерій, що поліпшують стан кишкової мікрофлори. Згідно з останніми дослідженнями, пробіотики мають істотний потенціал, що прискорює загоєння шкіри при таких захворюваннях, як екзема, нейродерміт, вугри, алергічне запалення.

Читайте також:  Вчені назвали безпечну для здоров'я кількість цукру

Топлене масло. Його компонент бутират являє собою жирну кислоту з вираженими протизапальними властивостями. Це дуже корисно при травмах, оскільки кожне пошкодження завжди активізує процес запалення. Крім того, топлене масло допомагає організму краще засвоювати поживні речовини, які підтримують його здатність самовідновлюватися.

Куркума. Популярність спеції приніс куркумін, що володіє протизапальними, антиоксидантними, антиканцерогенними, антикоагулянтними і протиінфекційними властивостями. Вчені зі Швейцарії прийшли до висновку, що куркума здатна запобігати утворенню рубців при загоєнні шкіри після пошкоджень (ними навіть була розроблена спеціальна лікувальна піна з куркумою для обробки відкритих ран).