З настанням холодів безліч людей почали активніше включати буряк і часник в свій раціон, не замислюючись про наслідки. За словами токсикологів, зловживання цими овочами може бути небезпечно для здоров’я.

Доктор медичних наук Михайло Кутушов заявив, що при всіх корисних властивостях буряка, його надмірне вживання може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Так хлор, що міститься в коренеплоді викликає сильне подразнення слизової, пощипування і першіння в горлі. “Якщо печіння довго не проходить саме, значить, виникла алергічна реакція”, – зазначив токсиколог.

В такому випадку у людини нерідко виникає набряк дихальних органів, лімфовузли збільшуються в розмірі, а його самого долає лихоманка і озноб.

Разом з буряком не варто вживати часник, оскільки таке поєднання продуктів істотно збільшує навантаження на серце. У людей, що мають підвищений ризик інфарктів та інсультів, подібна суміш чревата виникненням гіпертонії.

Нарешті, обидва овоча протипоказані пацієнтам зі схильністю до печії, сечокам’яної хвороби, камінням в нирках і цукровим діабетом, а також дітям молодше трьох років і літнім жінкам.