Одне дослідження показало, що цей інгредієнт може знизити згортання крові та допомогти запобігти серцево-судинним захворюванням.

Певну кількість згустків крові необхідно, щоб уникнути надмірної кровотечі при порізі.

Проте тромби, які розчиняються природним шляхом, можуть стати небезпечними. Це тому, що вони можуть відірватися і потрапити до життєво важливих органів, таких як серце, легені та мозок.

Якщо це станеться, це може призвести до невідкладних медичних ситуацій, таких як серцеві напади, емболія легенів та інсульти.

Як і за багатьох інших захворюваннях, існують певні фактори, які можуть збільшити ризик утворення тромбів.
Хоча деякі з них можуть бути поза вашим контролем, інші пов’язані з вибором способу життя.

Читайте також:  Експерти попередили про небезпеку переходу на зимовий час для здоров'я людей

Наприклад, куріння, високий рівень холестерину і високий кров’яний тиск можуть спричинити більший ризик утворення тромбів.

На щастя, є кроки, які можна зробити, щоб знизити можливість утворення тромбу. Лікар-кардіолог розповіла про певні продукти та напої, які можуть допомогти запобігти утворенню тромбів.

Вона рекомендувала пити томатний сік, щоб зменшити ймовірність утворення тромбів.

«Ви колись замислювалися, чому в нього такий чудовий червоний колір? Він сповнений лікопіну. Пиття його може допомогти запобігти утворенню тромбів. Крім того, помідори багаті на калій, який сприяє нашому кров’яному тиску. Контролювати кров’яний тиск дуже важливо, тому що, якщо він стане надто високим, це може пошкодити наші кровоносні судини, що полегшить утворення тромбів», – каже лікар-кардіолог Сьоміна Олена.

Читайте також:  Названо максимальну добову дозу кави

У новому дослідженні перевірявся вплив екстракту томату на тромбоцити в крові – клітини, виявлені у крові, які створюють згустки.

Було виявлено значне зниження агрегації тромбоцитів через три години після вживання томатного екстракту.

Дослідження дійшло висновку, що як функціональний продукт харчування або харчової добавки екстракт томату може відігравати роль у первинній профілактиці серцево-судинних захворювань за рахунок зниження активації тромбоцитів, що може сприяти зниженню тромботичних подій.

Кардіолог також порекомендувала інші продукти, які можуть допомогти запобігти утворенню тромбів.

Імбир

В імбирі містяться сполуки, які можуть інгібувати агрегацію тромбоцитів, запобігаючи злипанню тромбоцитів та утворенню тромбів.

Читайте також:  Порушення ритму серця після алкоголю говорить про небезпечний синдром

“Тромбоцити – це маленькі клітини крові, які злипаються і утворюють згустки, щоб зупинити кровотечу”.

Виноград

Виноград «напханий» антиоксидантами.