Їжа, корисна для мозку, також захищає серце: фахівці Гарвардської медичної школи склали список з п’яти основних продуктів харчування. Про це повідомляє журнал Focus.

Зелені овочі. Шпинат і капустяні важливі для мозку, оскільки дуже багаті вітаміном К, лютеїном, фолієвою кислотою і бета-каротином. Ці речовини дозволяють нам залишатися у формі навіть в літньому віці.

Жирна риба або авокадо. Жирна риба (оселедець, сардина або сом) багата омега-3 жирними кислотами і корисними ненасиченими жирними кислотами, які допомагають знизити рівень бета-амілоїду. Бета-амілоїд – це білок, який призводить до шкідливих відкладень, пов’язаних з хворобою Альцгеймера. На думку експертів, намагатися їсти рибу потрібно два рази на тиждень. Тим, хто не переносить рибу, потрібно їсти авокадо.

Читайте також:  Викрито обман: світ дізнався правду про вітамін D

Ягоди. Речовини флавоноїди не тільки забезпечують ягодам їх сміливі кольори, але і допомагають зміцнювати пам’ять. Дослідження в Гарвардській медичній школі показали, що у жінок, які їли полуницю і чорницю кілька разів на тиждень, менше проблеми з пам’яттю.

Кава. Ранкова кава може бути чимось більш важливим для здоров’я, ніж просто напій для пробудження. Згідно з дослідженням, опублікованому в Journal of Nutrition, люди, які щодня вживали кофеїн, були більш уважні, краще концентрувалися, а також володіли більш якісною короткочасною пам’яттю, ніж ті, хто не пив кави.

Волоський горіх. Горіхи є відмінним джерелом білка і багаті корисними жирами. Дослідження, проведене в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі, показало, що люди, які їли волоські горіхи, були більш креативними. Крім того, волоські горіхи багаті альфа-ліноленовою кислотою, специфічною формою омега-3 жирної кислоти, яка знижує високий кров’яний тиск і захищає артерії мозку.

Читайте також:  Стоматолог назвала неочевидні причини підвищеної чутливості зубів

Джерело: МедікФорум